Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Bilim Sanayi Ve Teknoloji  Bakanlığın’da Staj

Mühendislik öğrencileri staj yapacakları firmaları ya da kurumları seçerken olabildiğince büyük yerlere başvurularını yapmak istiyorlar. Mühendislikte kazanılan saha tecrübesi çok önemli olduğu için kişiler olabildiğince profesyonel iş yerlerinde stajlarını yaparak kendilerini geliştirmek istiyorlar. Bu doğrultuda birçok öğrenci başvurularını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gerçekleştiriyor. Ankara’da yer alan merkezde başvuruları kabul eden bakanlık öğrenciler arasından seçim yaparken yüksek kontenjanlarla staj imkânı sunuyor.

Bilim Sanayi Ve Teknoloji  Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, staj için kabul edecekleri öğrencilerin genel olarak tekniker ya da mühendislik öğrencisi olmasına özen gösteriyor. Bu aşamada gençlere her zaman önem veren bakanlık stajyerlerin de başarılı bir şekilde eğitim alması için çalışmaları bulunuyor. Stajyerlerden alınacak olan en küçük bir katkıyı dahi değerlendirmek isteyen kurum tarafından stajyerler kısa süreli çalışanlar olarak görülüyor. Bu aşamada da başvurular sonrasında kurumun çalışma şartlarına uyum sağlanması isteniyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Genel olarak başvurular merkez binasında yer alan insan kaynakları bölümünden yapılıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın merkez binasına öğrenci belgesi, staj belgesi ve kimlik belgesi ile gelen kişiler kendilerine verilen formu doldurarak başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Kurum bünyesinde stajlarını yapacak olan kişiler başvurularını Nisan ve Mayıs ayında gerçekleştirebiliyorlar. Staj dönemleri için ise Haziran ile Ağustos ayları içerisinde gün belirlemeleri isteniyor

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere telefonları aracılığıyla gönderilmektedir. Kendilerine gelen mesajlarda sonuçların olumlu ya da olumsuz olduğu belirtilirken staj kayıt bilgileri de bu SMS’lerde yer alıyor.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir