Bursa Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Bursa Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Bursa nüfus açısında ülkemizin en büyük şehirlerinden birisiyken son derede de gelişmiş bir şehir olarak gösteriliyor. Bu doğrultuda Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin her noktasında, yılın her döneminde çalışmalarını gerçekleştirirken bu çalışmalar sayesinde öğrenciler için de yeni staj alanları oluşturulmuş oluyor. Öğrenciler eğer stajlarını Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapmak istiyorlarsa başvurularını kısa süre içerisinde tamamlayarak stajlarına başlıyorlar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Stajlarını yapacak olan öğrencilerin üniversitelerde eğitim alıyor olması gerekiyor. Buna ek olarak kişiler yılın her döneminde stajlarını gerçekleştirebilirken stajlarda zorunlu stajları bulunan kişilere öncelik tanınıyor. Her kademe için stajyer sayısı önceden belirlendiği için kontenjanı aşan kişilerin başvuruları kabul edilmiyor. Gerekli belgeler ile birlikte başvurular kısa süre içerisinde gerçekleşebiliyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kişiler başvurularını bizzat kendileri en yakın belediye müdürlüklerinden gerçekleştiriyor. Bu başvurularda kişilerin belgelerini de yanlarında getirmeleri diğer adayların bir adım önüne geçmeleri için önem arz ediyor. Bu aşamada ilk olarak kişiler öğrenci belgelerini ve staj belgelerini alarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne başvururlarsa kısa süre içerisinde olumlu cevap alabiliyorlar.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Kış aylarında da Bursa turizm açısından yoğun olduğundan çalışmalar tüm şehirde devam ediyor. Bu sebeple de kişiler belediyelerde staj imkânlarını kış aylarında da bulabiliyorlar. Bu doğrultuda başvurularını okulların açık olduğu dönemlerde gerçekleştirerek tatil dönemlerinde stajlarını yapabiliyorlar.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar başvurularını yapan kişilere direkt olarak aktarılıyor. Eğer kişilerin belgeleri tamsa ve belediyede stajyer alımları için kontenjanlar dolu değilse stajlar birkaç saat içerisinde onaylanıyor. Böylece kişiler staj tarihlerinin ilk gününde belediyenin kendilerine belirttikleri alanlara giderek stajlarını yapıyorlar.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir