Bursa Yenişehir Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Bursa Yenişehir Havalimanın’da Staj

İlk olarak 1944 senesinde askeri kullanım amacıyla kurulan Bursa Yenişehir Havalimanı 2000 senesinde gerçekleştirilen ilaveler ile birlikte sivil havacılık için de uygun hale getirilmiştir. Yeni inşa edilen yapılar ile birlikte 2000 senesinde ismi Bursa Havalimanı olarak açıklanmış ve sivil havacılık hareketleri başlamıştır. Şartlar bu şekilde bir değişiklik gösterdiğinden dolayı da kişiler artık stajlarını bu havalimanı bünyesinde yapabilmektedir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Bursa’da üniversite öğrencisi sayısı oldukça tatmin edici bir düzeydedir. Bursa’da yaşam oldukça iyi olduğundan öğrenciler yaz aylarında da şehirden ayrılmayı düşünmezler. Bu sebeple de stajlarını yapacakları alanlar için de Bursa sınırları içerisinden bir nokta seçmektedirler. Ulaşım alanında eğitim alan kişiler için Bursa Yenişehir Havalimanı kusursuz bir seçenek olacaktır. Havalimanında ki stajlarına her gün gelecek olan kişiler herhangi bir maaş almazken sigortaları da okulları tarafından yapılmaya devam eder.

Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Havalimanında staj yapabilmek isteyen kişiler istenilen belgeleri eksiksiz bir biçimde teslim etmesi gerekmektedir. Eğer kişiler başvurularını internet üzerinden gerçekleştirirlerse öğrenci belgesi, zorunlu staj belgesi, kimlik fotokopisi ve vesikalık fotoğraflarını vermek için havalimanına gitmeleri gerekmektedir. Havalimanı insan kaynakları birimi staj sonuçları açıklandıktan sonra belgelerin teslim edilmesine de izin vermektedir. Bu sayede kişiler staj başvuruları olumsuz sonuçlanırsa evrakları götürmek zorunda kalmazlar.

Havalimanı Staj Başvurusu Ne Zaman?

Bursa Yenişehir Havalimanı’nda stajlarını yapacak olan kişiler Ocak ayının ilk gününde itibaren başvurularını yapabilirler. Son gün Nisan ayının son Cuması olarak belirlenmektedir.

Havalimanı Staj Başvurusu Sonuçları

Doğru tarihlerde başvurularını yapan kişiler genel olarak havalimanına kabul edilirken telefon numaralarından adaylara ulaşım sağlanarak bu bilgi verilmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir