Çanakkale Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Çanakkale Havalimanın’da Staj

1995 senesinde kurulan Çanakkale Havalimanı 2008 yılında bir tadilata girmiş ve kendisini yenilemiştir. Günümüzde hem askeri hem de sivil amaçlı kullanılan havalimanından İstanbul ve Ankara’ya her gün düzenli olarak uçuşlar düzenlenmektedir. Şehir merkezine yalnızca 5 km. uzaklıkta olan havalimanı staj için de oldukça uygun bir seçenek olarak gösterilebilir.

Çanakkale Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanında staj yapacak olan kişiler haftanın 7 günü stajlarına gelebilirler. Bu doğrultuda sabah 08.30’da stajları başlayacak olan kişiler havalimanının kapanış saati olan 20.30’a kadar stajlarını yapmak zorunda olmayacaklardır. Genel olarak erken giriş yapıp erken çıkış yapan çalışanlar arasında yer alırlar. Şehir merkezine yakın olmasının yanında stajyerler çalışanlar için düzenlenmiş olan servisleri kullanabilirler. Buna ek olarak yemek ihtiyaçları da karşılanacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Çanakkale Havalimanı’na başvurmak için kişilerin ilk olarak internet sitesine giriş yapması ve burada yer alan formu doldurması gerekmektedir. Bu formda kişilerin eğitimleri hakkında bilgiler alınırken bu bilgiler ışığında seçimler yapılacaktır. Eğer kişilerin başvuruları onaylanırsa Çanakkale Havalimanı, kişilerden öğrenci belgesini, zorunlu staj belgesini ve sigortalarının okulları tarafından yapıldığını gösteren belgeyi alarak staj başlangıçlarından 1 hafta önce gelmelerini istemektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurularını Nisan ayına kadar yapabilen kişiler için staj başvurularının başlangıç tarihi Ocak ayının ilk pazartesi günü olmaktadır. Bu doğrultuda kişiler bu geniş zaman aralığı içerisinde Çanakkale Havalimanı’na başvurularını yaparlar ve sonrasında sonuçları beklemeye başlarlar.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını gerçekleştiren kişiler Mayıs ayında sonuçları öğrenebilirken Çanakkale Havalimanı’nın insan kaynakları bölümü telefon ile ulaşım sağlayarak kişilere sonuçları bildirmektedir. Sonuçlara göre işiler belge teslimini unutmadan gerçekleştirmek zorundadır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir