Çıldır Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Çıldır Havalimanın’da Staj

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Aydın’da bulunan Çıldır Havalimanı, 1993 senesinden günümüze kadar hizmet vermektedir. 2006 ile 2012 seneleri arasında askeri faaliyetler için kullanılan havalimanı 2013 senesinden sonra da Türk Hava Yolları uçuş Akademisi için kullanılmaktadır. Bu doğrultuda tarifeli uçuşların gerçekleştiği bir havalimanı olmasa da genel olarak bir yönetime sahip ve farklı bir faaliyet gösteren bir havalimanı olduğundan kişiler bu havalimanında stajlarını yapabileceklerdir.

Çıldır Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanının resmi internet sitesi başvuruları için özel bir alan oluşturmamıştır. Bu sebeple de bölgede ikamet eden ya da okuluna devam eden kişilerin bizzat giderek başvuruda bulunmaları önerilmektedir. Kişiler isterlerse mail yoluyla da başvurularını gerçekleştirebilirler. Ancak bu yöntem çerçevesinde başvuruların sonuçlanması biraz zaman alacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Havalimanı bünyesinde çalışacak olan kişilerin ilk olarak öğrenci belgelerini ve kimlik fotokopilerini hazırlamaları gerekmektedir. Bizzat yapılan başvurularda kişiler bu belgeleri başvuru aşamasında teslim ederler. Buna karşın eğer kişiler internet üzerinden Çıldır Havalimanı’na başvuruda bulunurlarsa ve başvurular kabul edilirse stajlarının ilk gününde kişiler gerekli evrakları havalimanı yönetimine teslim edecektir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvurularını kişiler Mart ayının başıyla Mayıs ayının sonu arasında istedikleri dönemde yapabilmektedirler. Her gün aktif olan havalimanına giderek başvurularını yapacak olan kişiler belgeleri hazır bir halde giderek yaz aylarında zorunlu stajlarını yapacaklarını havalimanı yönetimine bildirecektir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını başarılı bir biçimde gerçekleştiren kişilerin başvuruları kabul edilmektedir. Bu başvurularda kişiler genel olarak kontenjan sorununa takılmaz. Ancak bazı dönemlerde aynı hafta için çok fazla talep geldiğinden kişilerin o dönemde stajlarını yapmaları zor olabilir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir