Ceza Ve Tevkifevleri Staj Başvurusu 2021

Ceza Ve Tevkifevlerin’de Staj

Ceza Ve Tevkifevleri bünyesinde çok sayıda çalışan bulundururken oldukça farklı alanlarda iş ve staj imkânı sunmaktadır. Genel anlamda belirli dönemlerde farklı suçlardan hüküm giymiş olan kişilerin tekrar sosyal hayata kazandırılması ve sonrasında tekrar suç işlememesi için psikolojik açıdan destek verilmesini sağlayan kurum olarak gösterilebilmektedir. Bu doğrultuda birçok kişi staj için başvuruda bulunarak zorunlu stajlarını kurum bünyesinde tamamlamaktadır.

Ceza Ve Tevkifevleri Staj Başvuru ve Şartları

Stajlarını Ceza Ve Tevkifevleri bünyesinde yapmayı planlayan kişilerin genel olarak üniversitelerin psikoloji bölümlerinde eğitim alıyor olması gerekiyor. Genel anlamda bu yönde bir eğitim verildiğinden daha farklı bir staj ortamı da oluşturulmuyor. Kişilerin dil, din, ırk ya da suç ayrımı yapmadan kuruma gelen herkese yardım etme bilincinde olması ve grup çalışmasına uyum sağlayabilmesi büyük önem taşıyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ceza ve Tevkifevleri’ne başvuruda bulunacak olan kişiler üniversitelerde eğitim aldıkları bölümden öğrenci belgelerini ve zorunlu staj belgelerini almaları gerekmektedir. Bu belgeler alındıktan sonra kişiler rahatlıkla başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurularda kişilerin kimlik bilgilerini doğrulamak adına nüfus cüzdan fotokopilerinin de yanında olması istenmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları genel olarak yaz ayları gelmeden tamamlanmaktadır. Bu doğrultuda kişiler Nisan ve Mayıs aylarında kuruma bizzat gelerek başvurularını yaparlar. Kurum içerisinde yer alan stajyer kontenjanı aşılmadığı sürece kişilerin yaptıkları başvurular kısa süre içerisinde kabul edilecektir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurular direkt olarak kuruma yapıldığından cevaplar da başvuru anında verilmektedir. Başvuru belgeleri incelendikten sonra staj dönemlerindeki kontenjana bakılır ve bir sorun yoksa kişilerin staj başvuruları kısa süre içerisinde onaylanır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir