Erzurum Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Erzurum Havalimanın’da Staj

1966 senesinde askeri amaçlı açılan havalimanı sonrasında sivil havacılığa da açılarak hizmet çerçevesini genişletmiştir. Bu doğrultuda 1993 senesinde tarifesiz uçuşlara başlayan havalimanı günümüzde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerimize düzenli olarak seferler düzenlemektedir. Bu doğrultuda Doğu Anadolu Bölgesi’nin en yoğun havalimanlarından birisi olan Erzurum Havalimanı stajyerler için de oldukça uygundur.

Erzurum Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Erzurum Havalimanı’ndan staj yapacak olan kişiler lise ve üniversite öğrencileri olarak stajlarını gerçekleştirebilirler. Ancak lise öğrencileri kış aylarında stajlarını yapacakları için oldukça zor bir staj dönemi geçireceklerdir. Üniversite öğrencileri yaz aylarında stajlarını yaparken daha uygun bir staj geçirebilirler. Her iki öğrenci tipi için de havalimanı zorunlu stajları olmasını istemektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Erzurum Havalimanı’nda staj için başvurularını yapacak olan kişiler internet üzerinden başvurularını yapacaklarını düşündükleri için belgelerini hazırlama gereği duymazlar. Ancak belgeler stajları başlamadan önce havalimanına teslim etmek gerekmektedir. Özellikle kişilerin zorunlu staj belgeleri ve öğrenci belgeleri oldukça fazla önem arz etmektedir. Bu belgelerin kısa süre içerisinde havalimanına teslim edilmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Lise öğrencilerinin staj başvuru tarihleri Haziran ayında okulların kapanması ile başlarken Ağustos ayının sonuna kadar devam etmektedir. Üniversite öğrencileri için ise Şubat ile Nisan ayları arasında kalan sürelerde staj başvuruları alınabilir. Buna ek olarak üniversite öğrencileri Erzurum Havalimanı’nda yapacakları stajları Haziran ayı içerisinde ya da Temmuz ayında yapabilmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını yapan kişilere telefon ile ulaşan Erzurum Havalimanı insan kaynakları birimi staj başvuru sonuçlarını aktarmaktadır. Bu sonuçlara göre kişiler gerekli belgeleri stajlarından önce teslim ederler ve stajlarına kendi belirledikleri tarihlerde başlarlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir