Çorlu Devlet Hastanesi Staj Başvurusu 2021

Çorlu Devlet Hastanesin’de Staj

Çorlu’da yer alan iş imkânları İstanbul’a olan yakınlığı sebebiyle oldukça fazla talep görmektedir. Bu aşamada stajyer olarak yaz aylarını geçirmek isteyen kişiler de eğer İstanbul’da ikamet ediyorlarsa ya da Çorlu’da eğitimlerine devam ediyorlarsa bu şehir içerisinde kalarak stajlarını tamamlıyor. İleride sağlık personeli olacak olan ve şuanda eğitimlerine devam eden kişiler de Çorlu Devlet Hastanesi’ne stajyer olmak için başvuruda bulunuyorlar.

Çorlu Devlet Hastanesi Staj Başvuru ve Şartları

Bu başvuruları yapabilmek için kişilerin ilgili bölümlerde eğitimlerine devam ediyor olmaları ilk şart olarak belirleniyor. Çorlu devlet Hastanesi’nde staj yapacak olan kişilerin sağlıkla ilgili bölümlerde okuması gerekirken üniversiteli öğrencilerin en az üçüncü sınıfta, yüksekokula giden öğrencilerin ise son sınıfta olması isteniyor. Bu şartları sağlayamayan kişiler başvuru işlemlerini gerçekleştiremiyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bir devlet dairesinde staj yapacak olan kişiler birçok farklı belgeyi hastaneye teslim etmek zorunda oluyor. Bu aşamada ilk olarak kişilerin nüfus cüzdan fotokopileri, vesikalık fotoğrafları, ikametgâh belgeleri ve sabıka kayıtlarının hazır halde olması isteniyor. Eğer bu belgeleri kişiler önceden hazırlamışlarsa üniversitelerinden aldıkları öğrenci belgeleri ile birlikte gerekli evraklar tamamlanıyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurularını yapmak için uygun tarihleri bekleyen kişiler eğer stajlarını kışın yapacaklarsa Ekim ayının sonuna kadar başvurularını gerçekleştirmek zorunda oluyorlar. Yaz aylarında yapacak olan kişileri için ise son başvuru tarihi Nisan ayının son iş günü oluyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar Çorlu Devlet Hastanesi insan kaynakları departmanı tarafından gönderilen mail ile öğrenilebiliyor. Mailde kişilerin stajları onaylanmışsa hangi gün başlayacakları ve saat kaçta hastanede olmaları gerektiği hakkında da açıklamalar yer alıyor.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir