Devlet Su İşleri Staj Başvurusu 2021

Devlet Su İşlerinde Staj

Ülkemizin en büyük kurumları arasında yer alan Devlet Su İşleri birçok öğrenci için çok büyük bir staj imkânı sunmaktadır. Farklı dallarda öğrenim gören öğrenciler rahatlıkla kurum içerisinde stajlarını yapabilirler. Bu aşamada özellikle mühendislik öğrencileri için oldukça cazip bir seçenek olmaktadır. Stajları sonrasında sözleşmeli olarak çalışmak üzere iş teklifleri de alabilen kişiler böylece çok verimli bir staj dönemi geçirmiş olurlar.

Devlet Su İşleri Staj Başvuru ve Şartları

Kuruma başvuruda bulunmak için üniversite ya da yüksekokullarda eğitim alma zorunluluğu vardır. Öğrencilerine eğitimlerine devam ederken zorunlu staj dönemleri geldiğinde kuruma başvuruda bulunurlar. Yaptıkları bu başvurular kısa süre içerisinde yanıtlanmaktadır. Başvuruları kişiler direkt olarak kendi şehirlerinde bulunan şubelere yapabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Devlet kurumuna başvuruda bulunurken kişilerin vermeleri gereken belgeler de standarttır. Stajyerler öğrenci belgelerinin yanında zorunlu staj belgelerini de getirerek başvurularını yaparlar. Buna ek olarak kişisel bilgilerinin doğrulanması için nüfus cüdan fotokopisine de ihtiyaç olmaktadır. Buna ek olarak kurum tarafından sabıka kaydı da talep edilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Yılın her döneminde staj imkânı sunulurken genel olarak öğrenciler sömestr tatilinde ya da yaz aylarında stajlarını gerçekleştirirler. Bu doğrultuda kışın stajını yapacak olan kişilerin Kasım ayı sonuna kadar başvurularını yapmak zorundadırlar. Yazın stajlarını tamamlamak isteyen kişiler için ise son başvuru tarihi Mayıs ayının sonu olacaktır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere telefon ve mailler ile gönderilirken bazı durumlarda Devlet Su İşleri tarafından geri dönüş istenebilir. Bu durumda sebebine göre telefon ile ya da bizzat giderek başvurular başarılı bir biçimde tamamlanacaktır.

 

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir