Dicle Edaş Staj Başvurusu 2021

Dicle Edaş’da Staj

İlk olarak 1990 senesinde kurulan Dicle Edaş, o dönemde bir devlet kurumu olarak hizmet vermekteydi. Ancak sonrasında 2004 senesinde gelen özelleştirmeler ile birlikte devir işlemi gerçekleşen kurum o dönemden sonra hızlı bir yükselişe girerken Dicle çevresinde yer alan birçok ilde elektrik dağıtım için en önemli firma haline geldi. Günümüzde Diyarbakır, Urfa, Batman ve Şırnak gibi illerin elektrik dağıtımını üstlenen firma bu konuda sorunsuz bir şekilde hizmetlerine devam ediyor.

Firmanın belirli dönemlerde çalışan ve stajyer alımları da gerçekleşiyor. Bu ilanların tamamı internet sitesi üzerinden gösterilirken kişiler bu duyurular doğrultusunda başvurularını yapıyorlar. Staj yapmak isteyen kişilerin başvurularını doğru zamanlarda ve gerekli belgeler ile yapması gerekirken genel olarak staj başvurularında oldukça yüksek bir onay oranı bulunuyor. Bu doğrultuda kişiler rahatlıkla stajlarını kurum içerisinde yapabiliyorlar.

Dicle Edaş Staj Başvuru Ve Şartları

Kurum içerisinde stajlarını tamamlamak isteyen kişilerin üniversitelerin ya da yüksekokulların ilgili bölümlerinde eğitim almaya devam ediyor olması gerekiyor. Bu aşamada elektrikelektronik mühendisliği öğrencileri için kusursuz bir staj alanı olarak görülen kurum muhasebe bölümlerinde okuyan öğrencileri de stajyer olarak kabul ediyor. Buna ek olarak yöneticilik adına yönetici asistanının yanında staj görecek öğrencilerin de kabul işlemi gerçekleştiriliyor.

Bu meslek gruplarında olan öğrencilerin yüksekokul ya da üniversite eğitimlerinin ikinci yarısına gelmiş olmaları ve zorunlu staj için kuruma başvurmaları gerekiyor. Bu şekilde başvurular gerçekleşirken kişilerin sağlık raporları da başvuru belgeleri içerisinde talep ediliyor. Özellikle mühendislik öğrencileri sürekli olarak sahada çalışmalarına devam ederken sigortalarının da üniversiteler tarafından yapılmış olması gerekiyor. Bu şartlar altında başvurularını yapan kişiler diledikleri süre boyunca stajlarını kurum içerisinde rahatça gerçekleştirebiliyor.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir