Erzurum Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu

Erzurum bulunduğu bölgenin en gelişmiş şehirlerinden birisi olurken mevsimsel ve bölgesel şartlar sebebiyle sürekli olarak çalışması gereken bir belediyeye sahiptir. Bu doğrultuda Erzurum Büyükşehir Belediyesi, üzerine düşen görevi kusursuz bir şekilde yerine getirirken belirli dönemlerde stajyeri de bünyesine katarak bu kişilerin eğitimlerine katkı sağlamaktadır. Şehirde yer alan Atatürk Üniversitesi’nde okuyan birçok öğrenci belediyede stajlarını tamamlamaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Öğrencilerin üniversite eğitimlerinde üçüncü sınıfa geçmiş olması gerekmektedir. Son sınıf öğrencileri de kabul edilirken üçüncü sınıfın daha altında olan öğrenciler staj için kabul edilmez. Buna ek olarak öğrencilerin zorunlu stajlarını belediyede yapması istenmektedir. Ek olarak öğrencilerin şehir içerisinde ikamet etmeleri de istenen özelliklerden birisidir. Eğer kişilerin ikametgâh adresleri şehirde değilse ancak kalacakları yerler varsa bunu da belirtmeleri istenmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İlk olarak kişilerin kimlik fotokopileri ve ikametgâh belgelerini yanlarına alması gerekir. Buna ek olarak 1 adet fotoğraf ihtiyacı ortaya çıkarken zorunlu staj belgelerinin de okullarından alınması gerekmektedir. Bununla birlikte öğrenci belgelerini de yanına alan öğrenciler hiçbir sorun yaşamadan belediyede bizzat başvurularını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlar kış aylarında yapılmazken tek süre yaz ayları olmaktadır. Soğuk kış şartları çoğu zaman çalışmayı engellediğinden stajyerler kış aylarında kabul edilmezler. Yaz ayları için başvuruda bulunacak olan kişiler ilkbaharın tüm süresi boyunca staj başvurularını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurular yapıldıktan sonra aralarından bir seçim yapılacaktır. Bu seçimler doğrultusunda kişilerin staj başvuruları onaylanırsa kişilere telefon ile birlikte bu sonuçlar belirtilmektedir. Sonrasında kişiler rahatlıkla belirledikleri tarihte stajlarına başlayabilirler.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir