Dışişleri Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Dışişleri Bakanlığın’da Staj

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde staj yapmayı düşünen kişilerin ülkemizin en ciddi kurumlarından birisinde staj yapacaklarını bilmeleri gerekir. Stajları boyunca birçok diplomat ile birlikte çalışacak olan stajyerler bu kişilerin tecrübelerinden faydalanırken kendilerine verilen görevleri de eksiksiz bir biçimde gerçekleştirecektir. Bu aşamada bakanlık tarafından büyük bir titizlikle stajyerler seçilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Dışişleri bakanlığında staj yapmak isteyen kişilerin ilk olarak T.C. vatandaşı olma şartı aranmaktadır. Buna ek olarak yalnızca üniversite öğrencileri tarafından staj başvuruları yapılabilirken başvuruda bulunan öğrencilerin 4’lük sistemde not ortalamalarının üçün üzerinde olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler bakanlığa bizzat başvurularını yapabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bakanlığa yapılacak olan başvuruda kişilerin son 6 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğrafının bulunduğu özgeçmişlerin teslim edilmesi gerekmektedir. Buna ek olarak okudukları okuldan iki akademisyenin referans mektuplarının staj başvuru aşamasında teslim edilmesi gerekir. Son olarak kişilerin stajdan beklentilerini sundukları niyet mektupları ile birlikte staj başvuruları başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvuruları yapmak isteyen adayların kesin tarihler belirlendiğinde başvurularını direkt olarak yapması gerekmektedir. Genel olarak bakanlık tarafından staj başvuruları yalnızca 1 haftalık süreç içerisinde açık olmaktadır. Bu doğrultuda 27 Şubat ile 6 Mart 2017 tarihleri arasında kişiler staj başvurularını gerçekleştirerek. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde stajlarına başlayabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını doğru tarihlerde formu doldurarak ve gerekli belgeleri internetten sisteme yükleyerek gerçekleştiren adaylar sonrasında iletişim bilgileri üzerinden sonuçlar hakkında bilgilendirirler. Genel olarak bu şartları sağlayan adayların yalnızca küçük bir kısmı stajyer olarak kabul edilir. Dışişleri Bakanlığı resmi mail adresi tarafından kişilere gönderilen maillerde staj başvuru cevapları alınacaktır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir