Elazığ Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Elazığ Havalimanın’da Staj

Türkiye’de açılmış olan ilk havalimanlarından birisi olan Elazığ Havalimanı, ilk olarak askeri amaçlı kurulmuştur. Kuruluş yılı olan 1940 senesinden itibaren hizmetlerine başlayan havalimanı 20 sene sonrasında 1960 senesinde sivil havacılığa da açılmıştır. Bunun sonrasında da kişilerin rahatlıkla tercih edebildikleri bir havalimanı haline gelmiştir. Her geçen gün yolcu sayısını arttıran havalimanında öğrenciler için geniş staj imkânları da sunulmaktadır.

Elazığ Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Elazığ Havalimanı’nda staj yapacak olan kişilerde aranan şartlardan ilki kişilerin yükseköğrenimlerine devam ediyor olmasıdır. Bu aşamada eğer kişiler yükseköğrenimlerine devam ediyorlarsa ve zorunlu stajlarını yapacakları döneme gelmişlerse Elazığ Havalimanı’na başvuruda bulunarak stajlarını gerçekleştirebilirler. Bu havalimanının bünyesinde stajlarını yapacak olan kişiler genel olarak lojistik ya da işletme bölümlerinde eğitim almaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvurularını gerçekleştirecek olan kişilerden birçok farklı belge talep edilmektedir. Staj konusunda oldukça titiz davranan Elazığ Havalimanı, kişilerin okullarından öğrenci belgelerini ve zorunlu staj kâğıtlarını almalarını isterler. Buna ek olarak kişiler staj başvuru formunu da doldurduktan sonra belgelerini tamamlayacaklardır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Havalimanında staj yapmak isteyen kişiler için en uygun zamanlar Haziran ile Eylül ayları arasıdır. Kış aylarında kişiler genellikle kış şartlarından dolayı çok fazla sistemin işlediğini göremezler. Bu sebeple de havalimanı yönetimi kişilerin yaz aylarında stajlarını tamamlamasını istemektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Stajlara başvuruda bulunacak olan kişiler bu başvurularını Elazığ Havalimanı yönetimine attıkları mailler ile yaparlar. Eğer kişilerin maillerine olumlu cevap gelirse kişilerin belgelerini stajlarının ilk gününde teslim etmeleri gerekmektedir. Eğer bölgede ikamet ediyorlarsa belgelerini daha öncesinde de yönetime teslim ederek staj başvurularını kesin bir sonuca bağlayabilirler.

Başvuruda bulunmak için tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir