Diyarbakır Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Diyarbakır Havalimanı’nda Staj

Diyarbakır Havalimanı Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Uluslararası havalimanıdır. 1952 yılında kurulan ve şehre uzaklığı 11 km olan bu havalimanı sivil-askeri havalimanı kategorisindedir. Artmakta olan kapasitesi ile stajyerlere de destek olmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı Staj Başvuru Ve Şartları

İşletme prensiplerine uygun öğrenci seçimi yapılacaktır. Öğrencilerin Üniversitelerin ilgili bölümlerinden okuyor olmaları gerekmektedir. Okulun sunduğu zorunlu staj şartı bulunmalıdır. Bilgisayar ve İngilizce bilgisine sahip olmaları ise ön şartlar arasındadır. Staj yapacak öğrenciler havalimanı bünyesinde katma değer sağlayacak, ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünme ve problem çözme yeteneği olan, fark yaratacak, yenilikçi ruhlu, etik değerlere sahip, dürüst, güvenilir, saygılı, kurallara ve işine tam bağlı, çalışma saatlerine ayak uydurabilecek, diksiyon sahibi, özverili kişiler olmalıdırlar. Okudukları kurum tarafından stajyerlerin sigortaları yapılmalı ve primleri ödenmelidir. Öğrenciler gündüz personeli olarak görülüp sabah 08:00 ile akşam 17:30 saatlerinde çalışacaklardır.

Diyarbakır Havalimanı Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenciler havalimanının internet sitesi üzerinden İnsan Kaynakları bölümüne başvuruda bulunabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj başvurusu talep eden kişiler okuldan aldıkları zorunlu staj belgesi, öğrenci belgesi, okul tarafından sigorta girişinin yapıldığını gösteren SGK işe giriş belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, ikametgah, temiz kağıdı(e-devlet sitesi üzerinden çıktı alınmalı) gibi belgeleri bulundurmaları gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları 01 Ocak- 30 Nisan tarihleri arasında internet sitesi üzerinden havalimanının İnsan Kaynakları bölümünden yapılabilir.

Staj Başvuru Ve Sonuçları

Staj başvuru formunda öğrencilerin vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden kabul edilen öğrencilere telefonla geri dönüş sağlanacaktır. Kabul edilen öğrenciler satış danışmanı, servis elemanı, vergi uzmanı, güvenlik görevlisi, kat hizmetleri yöneticisi, müşteri temsilcisi, kıdemli oracle veritabanı mühendisi, gerilim sistemleri üst mühendisi gibi alanlardan açık olan pozisyonlara görevleri hakkında gerekli bilgiler verildikten ve ilgili kişilerle görüştürüldükten sonra yerleştirilerek stajlarını tamamlayacaklar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir