Sabiha Gökçen Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Staj

Sabiha Gökçen Havalimanı stratejik konumu, fonksiyonel mimarisi, ulaşım olanakları ve kullanım alanları ile Türkiye’nin geleceğine sağlam adımlarla ilerlemektedir. Havalimanı adını ismini, dünyanın ilk savaş kadın pilotu ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Burada staj yapmak adına talebin fazla olmasından dolayı stajyerler çok sayıda kişi arasından seçilecektir.

Sabiha Gökçen Havalimanı Staj Başvuru Ve Şartları

Staj yapmayı talep eden öğrencilerin başvuruları; staj konusu ve şirket ihtiyaçları doğrultusunda 01 Mayıs- 15 Mayıs tarihleri arasında değerlendirilecektir. Staj yapacak öğrencilerin okul tarafından staj zorunluluğu bulunması, okul tarafından sigortaların yatması ve primler ödenmelidir. Bunların haricinde stajyerlerin güler yüzlü, sağlıklı, temiz, enerjik, dinamik, hızlı düşünebilen, konuşkan, özverili çalışabilecek kişiler olmaları gerekmektedir. Stajyerlerin İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahip olmaları ön şarttır. Stajyerler havalimanının öngördüğü kurallara uymak zorundadır.

Staj başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj yapacak öğrencinin okuldan aldığı zorunlu staj belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi(önlü arkalı okunabilir), 1 adet vesikalık fotoğraf, öğrenci belgesi, ikametgah (muhtardan alınmalı e-devlet üzerinden kabul edilmemektedir.), temiz kağıdı(e-devlet sitesi üzerinden çıktı alınmalıdır) gibi belgeler eksiksiz olmalıdır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları 01 Ocak- 30 Nisan tarihleri arasında resmi internet sitesi üzerinden yapılmalıdır.

 Staj Başvuru Sonuçları

Staj başvurusunda bulunan öğrencilerin başvuru formunda vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden kabul edilenlere şahsen telefonla geri dönüş sağlanacaktır. Havalimanının açık olan pozisyonlarına yerleştirilerek stajlarını tamamlayacaklar. Stajyerler gündüz personeli gibi sayılıp sabah 08.00 ile akşam 17.30 saatlerinde çalıştırılacaklardır. Havalimanın öğrencilere sunduğu imkanlar; Öğle yemeği ve servis olanağı mevcuttur ancak serviste yer varsa stajyerler kullanabilecek yer yok ise kendi imkanları ile ulaşım olanağı sağlayacaklardır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

2 Replies to “Sabiha Gökçen Havalimanı Staj Başvurusu 2021”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir