Eshot Staj Başvurusu 2021

ESHOT’ da Staj

1945 yılında kurulmuş olan ESHOT o tarihten günümüze kadar İzmir içerisinde tramvay, elektrik, su ve otobüs hatları ile birlikte hizmet veren bir kurumdur. İzmir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışan bu kurum bünyesinde binlerce çalışanı barındırırken staj için de son derece uygun bir ortam sunmaktadır. Bu aşamada yaz ve kış dönemlerinde öğrenciler zorunlu stajlarını bu kurum içerisinde oldukça rahat bir biçimde tamamlayabilirler.

ESHOT Staj Başvuru ve Şartları

Birçok farklı sektör içerisinde hizmet veren kurumun içerisinde staj yapmak isteyen kişilerin buna uygun bölümlerde eğitim alıyor olması gerekmektedir. Ayrıca üniversitelerde eğitim alan kişilerden üçüncü ya da dördüncü sınıf öğrencisi olması istenirken kişilerin zorunlu stajlarının olması da talep edilmektedir. Sigortasız olarak stajyerleri bünyesinde tutma yetkisi bulunmayan kurum sigortayı kendi yapmazken okul tarafından yapılmasını istemektedir. Okul tarafından sigortalanmamış kişiler de stajyer olarak kabul edilmez.

Staj Başvurusu Gerekli Evraklar

Kişiler staj başvurularını kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapmaktadır. Resmi sitede staj tarihleri yaklaşırken başvurular açılır ve bu başvuru alanlarına kişiler üzerinden fotoğraflarının da bulunduğu özgeçmişleri ile başvururlar. Bu aşamada farklı bir belgenin teslim edilmesine ihtiyaç duyulmaz. Ancak bunun sonrasında eğer başvurular ön onaydan geçerse kişilerin çeşitli evrakları teslim etmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman

Staj başvuru tarihleri kurum tarafından belirlenirken 1 aylık süreç içerisinde başvuruların yapılması istenmektedir. Kış aylarında staj yapacak olanlar için Ekim ayında, yaz ayında staj yapacak olan kişiler için de Nisan ayında başvurular açılmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere özgeçmişlerinde yer alan mail adresleri aracılığı ile bildirilmektedir. Bazı durumlarda kişilerin maillere kısa süre içerisinde dönüş yapması da istenebilmektedir. Bu sebeple başvurular sonrasında kişilerin maillerini dikkatli bir biçimde kullanması önerilir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir