Enpara.com Staj Başvurusu 2021

Enpara.com Staj Başvurusu

Enpara, Finansbank tarafından kurulan ve şubesiz bankacılık olarak çalışan, internet üzerinden bankacılık işlemi yürüten bir web bankacılığıdır. Çok uzun bir süre geçmemesine rağmen insanların yoğun ilgisini gören Enpara, bu yıl da başarılı çalışmalarını sürdürmek için stajyer öğrenci alımı yapacaktır. Enpara Staj başvurusu için kariyer sitelerinden ve Enpara web adresinden ilanları takip eden öğrenciler, bu yeni nesil bankacılık yapan firmayla eğitimlerini tamamlayabilmektedir.

Enpara, bünyesinde yetiştirmeyi planladığı öğrenciler için yeterli bir staj eğitimi hazırlamakta olup her yıl bu eğitime birçok öğrenci seçerek bu öğrencileri modern bankacılık sektörü konusunda eğitmektedir. Aldıkları eğitimle bankacılıkla ilgili birçok birimde iş bulabilme imkanına kavuşan öğrencilerin geleceğe dönük kaygıları da azalmakta ve kariyer yapma noktasında önemli adımlar atmaktadırlar.

Enpara staj başvurusu için öğrencilerin bankacılıkla ilgili bir eğitim kurumunda okuyor olmaları ve okullarının staj zorunluluğu taşıması gereklidir. Diğer kriterleri de taşıyan her aday staj programına dahil edilmek için başvuru yapabilmektedir. Stajını başarıyla tamamlayan her öğrenci için de parlak bir bankacılık kariyeri kapısı ardına kadar açılmaktadır.

  • Bankamız sunduğu kapsamlı staj programları ile öğrencilere sektörü ve kurumu yakından tanıma, sektör ve meslek seçiminde yardımcı olma fırsatı sunar.
  • 3. ve 4. sınıfa geçmeye hak kazanmış lisans öğrencileri ve 2. sınıfa geçmeye hak kazanmış meslek yüksekokulu öğrencileri yaz döneminde minimum 1 ay, maksimum 2 ay bankamızın çeşitli genel müdürlük birimleri ve şubelerinde staj yapabilir.
  • Bankamız yaz dönemi stajyer alımları için ilanımız Nisan ayında açılmaktadır.

Staja Kabul Süreci

Sınav Uygulaması

Tüm stajyer adaylarına online genel yetenek sınavı uygulanır. Sınav sonucu başarılı olan adaylar mülakatlara davet edilirler.

Mülakat Aşaması

Sınavda başarılı olan Genel Müdürlük stajyer adayları önce insan kaynakları işe alım temsilcilerinin katıldığı grup mülakatlara, sonrasında ise işkolu yöneticilerinin katıldığı birebir mülakatlara davet edilirler.

Sınavda başarılı olan şube stajyer adayları ise direkt şube müdürü ile yapılacak mülakatlara davet edilir.

Değerlendirme Süreci

Staj sürelerinin sonunda ilgili birim/şube stajyeri, stajyer ise staj yaptığı birim/şubeyi değerlendirmektedir.

Yapılan değerlendirmeler stajyerlerin bir sonraki dönem stajlarında ve mezun olduklarında dahil oldukları işe alım süreçlerinde etkili olur.

Buradan başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir