Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Staj

Bakanlık bünyesinde stajlarını tamamlamak isteyen kişiler her adımı doğru bir şekilde atarak başvurularını gerçekleştirirlerse kısa süre içerisinde staj başvuruları kabul edilecektir. Bu aşamada Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde staj yapmak isteyen kişiler de başvuruları bakanlığın belirttiği şartlarda yaparak başvurularını tamamlarlar.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Staj başvurusu yapacak olan kişiler bakanlığa gerekli belgeler ile birlikte bizzat başvurularını yapabildikleri gibi posta yoluyla da başvuru belgelerini gönderebilirler. İnternet üzerinden başvuru imkânı bulunmamaktadır. Bu aşamada bakanlık tarafından aranan tek şart kişilerin yüksekokul ya da üniversitelerde eğitim alıyor olmasıdır. Bu eğitimler yurtdışında alınmış da olabilir. Eğitimlerine devam eden kişilerin zorunlu stajları bakanlık içerisinde kabul edilecektir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj başvuruları yapılırken kişilerin ilk etapta okullarından sigorta işlemlerinin okul tarafından gerçekleştiğini gösteren belgeyi alması gerekmektedir. Buna ek olarak kişiler okullarından zorunlu staj yapacaklarına dair belgeyi de aldıktan sonra okuldan alınması gereken belgeler tamamlanır. Bunun dışında kişiler nüfus cüzdan fotokopileri ve fotoğrafları ile birlikte kuruma başvurularını gerçekleştirirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları kuruma her dönemde yapılabilmektedir. Zorunlu staj tarihleri olarak gösterilen tarihler arasında kalan her süre içerisinde kişiler stajlarını tamamlayabilirler. Kişiler stajlarına başladıktan sonra 2 gün devamsızlık hakkına sahip olurlarken birim amirinin izni ile birlikte devamsızlık sayıları artabilir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar internet üzerinden yapılmadığından kişilere de bu yöntem ile geri dönüş sağlanmaz. Genel olarak kişiler bakanlığa çağrılarak staj sonuçları kendilerine aktarılmaktadır. Genel olarak doğru bir şekilde yapılan staj başvuruları bakanlık tarafından kabul görmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir