Esenboğa Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Esenboğa Havalimanın’da Staj

Ankara’da yer alan tek havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı ülkemizin de en yoğun havalimanlarından birisidir. Hem iç hatlarda hem de dış hatlarda ayrıcalıklı bir hizmet sunan havalimanı çok sayıda çalışanı ile birlikte olabilecek en iyi şekilde yönetilmeye çalışılmaktadır. Bu aşamada birçok kişi havalimanı bünyesinde stajlarını yapmak isterken bu stajları için doğru adımlar atmaları da gerekmektedir.

Esenboğa Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Başvurularda bulunacak olan kişiler lise öğrenimlerini alırken de üniversite öğrenimlerini alırken de Esenboğa Havalimanı’na başvuruda bulunabilirler. Bu doğrultuda kişiler başvurularını resmi internet sitesi üzerinden yaparken kişilerin zorunlu stajlarını yapıyor olması havalimanı için yeterli bir şarttır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Esenboğa Havalimanı’nda stajlarını yapacak olan kişilerin başvurularını internet üzerinden yapmalarına rağmen gerekli evrakları stajlarına başlamadan 1 hafta öncesinde teslim etmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda kişiler okullarından alacakları zorunlu staj belgesini, sigortalarının okul tarafından yapıldığına dair belgeyi ve öğrenci belgesini alarak havalimanına gidebilirler. Burada kişiler evraklarına kimlik fotokopilerini ve vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek staj için gerekli evraklar tamamlanmaktadır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Yaz aylarında staj yapmayı düşünen üniversite öğrencileri staj başvurularını 1 Ocak ile 31 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirebilirler. Bu dönem içerisinde staj başvurularını yapacak olan kişiler evraklarını da teslim ettikten sonra resmi olarak Esenboğa Havalimanı bünyesinde staj yapmaya başlayabileceklerdir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını yapacak olan kişiler arasından bir değerlendirme yapan Esenboğa Havalimanı, kontenjana göre seçim yaparak bu seçimlerini Mayıs ayında açıklamaktadır. Açıklamalar kişiye özel yapılırken telefon ile ulaşım sağlanan kişilere staj başvuru sonuçları aktarılmaktadır. Kabul edilen kişiler evraklarını teslim ederek stajlarına başlarlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir