Eskişehir Anadolu Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Eskişehir Anadolu Havalimanın’da Staj

Öğrenci sayısının oldukça fazla olduğu Eskişehir’de havayolu ulaşımı çok fazla gelişmemiştir. Genel olarak tüm büyük şehirlere karayoluyla rahatlıkla gidilebilecek mesafede olmasından ve demiryolu sistemlerinde ki gelişmelerden dolayı çok fazla Eskişehir Anadolu Havalimanı tercih edilmemektedir. Ancak yine de eskisine göre müşteri sayısında artış meydana gelirken İstanbul’a günlük seferler düzenlenmektedir. Bu doğrultuda Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinden çok sayıda kişi havalimanı bünyesinde stajlarını yapabilmektedir.

Eskişehir Anadolu Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanına yapılacak başvurularda genel olarak şehrin üniversitelerinde ya da liselerinde okuyan öğrenciler kabul edilmektedir. Bu öğrenciler staj başvurularını yaparken zorunlu staj alacak olmaları şartı bulunmaktadır. Buna ek olarak kişilerin ilgili bölümlerde eğitimlerine devam ediyor olması da istenmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Havalimanına başvuru yapacak olan kişiler internet sitesini kullanabildiği gibi bizzat giderek de başvurularını yapabilirler. Bu başvurularında havalimanı Anadolu Üniversitesi Kampüsü içerisinde olduğundan sorun yaşanmayacaktır. Başvurularında kişiler sigorta belgelerini, öğrenci belgelerini, zorunlu staj kâğıtlarını ve kimlik fotokopilerini alarak havalimanı yönetimine belgeleri iletirler. Böylece staj başvuruları tam anlamıyla yapılmış olacaktır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üniversite öğrencileri staj başvurularını Ocak ayının ilk gününden Nisan ayının son gününe kadar havalimanı yönetimine aktarabilmektedir. Bu öğrenciler stajlarını okullarındaki eğitimin tamamlanması sonrasında Haziran ile eylül ayları arasında yapmaktadır. Lise öğrencileri ise kış aylarında stajlarını yaparken havalimanına Ağustos ayına kadar başvurularını yaparlar.

Staj Başvurusu Sonuçları

Havalimanına yapılan başvurularda yönetim telefon ve e-posta adresleri aracığıyla öğrencilere ulaşmaktadır. Duyurular kısmından da kişiler başvuru sonuçlarını takip edebilirler. Eğer seçilmişlerse isimleri kabul edilenler listesinde yer alacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir