Etimesgut Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Etimesgut Havalimanın’da Staj

Ankara’nın yalnızca 10 km. dışında yer alan Etimesgut Havalimanı, günümüzde Türk Hava Kurumu ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından ortak olarak kullanılmaktadır. Genelde askeri amaçlı kullanılan havalimanında Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen organizasyonlar da gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda işçi ve stajyer alımları da sivil kişilerden gerçekleşebilmektedir.

Etimesgut Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Kişilerin bu havalimanı bünyesinde stajlarını yapabilmeleri için ilk olarak üniversitelerde eğitim alıyor olması istenirken aynı zamanda belirli bir sınıfa gelmiş ve zorunlu stajlarını yapacak olmaları isteniyor. Tüm bu şartları sağlayan kişiler başvuru yapma hakkı elde ederken başvurular için kişiler bizzat giderek görüşmeleri gerçekleştiriyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Etimesgut Havalimanı’nda kişilerin staj yapabilmesi için okullarından alacakları sigorta belgeleri, zorunlu staj kâğıtları ve öğrenci belgelerine ihtiyaç vardır. Buna ek olarak kişiler sabıka kayıtlarını savcılıktan alırken nüfus cüzdanlarının fotokopisini çektirerek evraklarını hazır bir hale getirmiş olurlar. Sonrasında kişiler başvuru için havalimanına gidebilecektir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üniversite öğrencileri stajlarını yaz aylarında gerçekleştirirken bunun için başvuru tarihleri Mart ve Nisan ayları olarak belirlenmiştir. Etimesgut Havalimanı’na bu tarihlerde giden kişiler herhangi bir aksilik yaşamadan staj başvurularını rahatlıkla yapabilirler. Staj başvurularında kişilerin kayıtları gerçekleştirilirken belirli bir kontenjan bulunduğundan seçim yapılması gerekebilmektedir. Eğer kontenjandan fazla talep gelirse kişiler notlarına göre seçilmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Staj başvurusunu bizzat yapan kişilerden ileride iletişim kurulabilmesi için iletişim bilgileri alınmaktadır. Bu doğrultuda başvuruların tamamı Nisan ayında tamamlanırken Mayıs ayı içerisinde öğrenciler arasından seçimler yapılır. Bu seçimlere göre kişilerin staj başvuru sonuçları belli olurken Etimesgut Havalimanı tarafından telefon ile kişiler bilgilendirilir.

Staj ilanlarını takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir