Farba Otomotiv Staj Başvurusu 2021

Farba Otomotiv’de Staj

Ülkemizde 1979 senesinde hizmete başlayan Farba Otomotiv, araçlara yedek parça üretimi yaparken günümüzde dünyanın en büyük markaları ile çalışmaktadır. Şuanda Mercedes’in ülkemizde yedek parçalarını üreten firmalardan birisi olurken son derece profesyonel bir sistem ile üretimler gerçekleştirilir. Tüm bu şartlar da özellikle mühendislik öğrencileri için çok uygun bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır.

Farba Otomotiv Staj Başvuru ve Şartları

Firma bünyesinde genel olarak mühendisler üretim aşamasında çalışıyor olsa da stajyerler firmanın yönetim aşamasında da stajlarını yapabilirler. İşletme ya da maliye gibi bölümlerde okuyan kişiler de firma bünyesinde stajlarını yapacaklardır. Mühendislik öğrencileri arasından ise genel olarak elektrikelektronik ve makine mühendisleri stajlarını Farba Otomotiv bünyesinde gerçekleştirirler. Bu doğrultuda kişilerin üniversitelerde ya da yüksekokullarda eğitim alıyor olması firmanın aradığı şartlar arasındadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Firmaya kusursuz bir biçimde başvuruda bulunmak isteyen kişiler bizzat giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. Ancak buna ek olarak mail yoluyla da firmaya staj başvurusu yapmak mümkündür. Mail ile başvuru yapan kişiler yalnızca özgeçmişlerini dosyaya ekleyerek maillerini gönderirler. Eğer olumlu geri dönüş olursa kişilerin öğrenci belgelerini ve kimlik belgelerini alarak stajlarının ilk günü üretime gitmeleri gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular için firma Mart ve Nisan aylarını uygun görürken bu aylar dışında yapılan başvurular Farba Otomotiv tarafından dikkate alınmamaktadır. Staj tarihleri Eylül ayına kadar istenilen tarihte olurken en erken Haziran ayının ilk haftasında stajlara başlanmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularda kişiler mail yoluyla başvurularını yaparken maillerine Farba Otomotiv tarafından sonuçlar cevap olarak gönderilecektir. Kişiler başvurularını bizzat yapsalar da sonuçlar aynı yol ile alıcılara iletilir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir