İstanbul Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Staj

İstanbul, ülkemizin sosyal ve ekonomik yönden merkezi olarak görülürken nüfus yoğunluğu bakımından da ilk sırada yer almaktadır. Bu nüfusun çok ciddi bir kısmını öğrenciler oluştururken şehirde yer alan çok sayıda üniversitede bu öğrenciler eğitimlerine devam etmektedir. Bu öğrencilerin tamamının mezun olabilmesi için zorunlu stajlarını tamamlaması gerekmektedir. Bu doğrultuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi de öğrenciler için en doğru adreslerin başında gelmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Belediyede başvuruda bulunacak olan öğrencilerin ikametlerinin İstanbul içerisinde olma şartı aranmaktadır. Buna ek olarak öğrencilerin zorunlu stajlarının başlayacağı üçüncü ve dördüncü sınıfların birinde okuyor olması gerekir. Kişiler bu şartları sağlıyorlarsa doğru belgeleri teslim ederek staj başvurularını başarılı bir biçimde gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvuru tarihlerinde son tarih olarak 31 Mayıs belirlenmektedir. Her sene 31 Mayıs’a kadar yapılan başvurular kabul edilebilmektedir. Bu başvurularda kişiler staj tarihlerini kendileri belirlerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde staj yapacak olan kişiler staj sürelerini 10 günden daha az bir süre tutamazlar. Bu şartlara göre belirledikleri tarihlerde stajları onaylanacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Staj başvurularında kişilerin ikametgâh belgelerini getirmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak kimlik fotokopileri ve bir adet fotoğraf da kişiler tarafından belediyeye staj başvuruları sırasında teslim edilir. Üniversitelerden alınan öğrenci belgeleri ve zorunlu stajlarının olduğuna dair evraklar da bu aşamada teslim edilen dokümanlar arasında bulunmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar başvurular yapıldıktan sonra kişilere telefon yoluyla iletilmektedir. İstanbul Belediyesi’ne yapılan başvurular oldukça fazla olduğunda çok kısa bir süre içerisinde kişilere yanıtlar verilemeyebilir. Ancak genel olarak çalışma alanı da büyük olduğundan stajlar onaylanacaktır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir