Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığın’da Staj

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bitkisel ve hayvansal üretim ile su ürünleri üretiminin geliştirilmesi ve tarım sektörünün geliştirilmesi adına hizmet sunmaktadır. Kendi bünyesinde gelişim sunmak üzere stajyer alımı yapacaktır.

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Staj yapacak öğrencilerin Önlisans /Lisans öğrencileri olması ve eğitimlerine devam ediyor olmaları gerekmektedir. Bakanlık bünyesinde staj yapacak kişilerin duruşuna, konuşmasına, temizliğine, kılık kıyafetine ve çalışma saatlerine uyumlu, güler yüzlü, diksiyon sahibi, enerjik, hızlı düşünebilen, özverili çalışma sağlayabilecek kişiler olmalıdırlar. Bilgisayar ve İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru da bulunan öğrencilerin engelli kimlik taşıması, şehit ailesi çocuğu olması onlara öncelik hakkı tanıyacaktır.

Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru da bulunacak stajyerlerin başvurularını bizzat, Gıda Tarım Ve Hayvancılık müdürlüğüne yazılı olarak, öğrenci tarafından yapılacaktır. Posta vb. yollarla yapılan başvurular geçerli sayılmayacaktır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Öğrencilerin 02.01.2017/ 04.28.2017 tarihleri arasında mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Stajyerlerin; 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrencinin öğrenim gördüğü okuldan alınan resimli öğrenci belgesinin aslı, sağlık raporu, temiz kağıdı “e-devlet” sitesi üzerinden çıktı alınmalıdır. Sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası, yapılması zorunlu olan ”iş kazası ve meslek hastalığı” sigorta priminin stajyerin bağlı bulunduğu öğretim kurumu tarafından ödeneceğine gösteren bildiri formu,2 adet vesikalık fotoğraf, zorunlu staj başvuru formu olmalıdır.

Staj Başvuru Sonuçları

Başvuru formunda doldurulan iletişim bilgileri üzerinden geri dönüş sağlanacaktır. Kabul edilen öğrenciler bakanlığın öngördüğü pozisyonlarda stajlarını tamamlayacaklar.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir