Konya Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Konya Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Konya Büyükşehir Belediyesi ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri haline gelen ve sanayi anlamında son yıllarda büyük bir gelişme göstermekte olan ilimize kaliteli bir hizmet olanağı sunmaktadır. Vermiş olduğu hizmetlere örnek verecek olursak; cenaze işlemleri, nikah işlemleri, asker yardımı, psikolojik danışmanlık, diğer gibi. Nüfus yoğunluğu bu denli fazla olan il de düzeni sağlamak, vatandaşların güven ve huzur için de yaşamalarına olanak tanımak için daha çok çalışan ihtiyacı duymakta ve stajyerlere de bu bünyede yer vermektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru Ve Şartları

Konya Büyükşehir belediyesi başvuru şartları açık pozisyon durumuna göre farklılık göstermetedir. Daha çok ebe, hemşire, mühendis, mimar gibi pozisyonlar ön görülmektedir. Çok sayıda kişi arasından seçilecek olan stajyerlerin; yetenekli, belli bir bilgi birikimine sahip, güvenilir, hızlı ve enerjik, çalışma isteği olan, hemen algılayabilen, kılık kıyafetine özen gösterecek kişiler olmaları Lise/Üniversitelerin 3-4. Sınıfında okuyor olmaları gerekmektedir. Stajyerlerin hangi ay içerisinde (Haziran, Temmuz, Ağustos) staj yapmak istediklerini bildirmeleri gerekmektedir. Çalışma saatleri bakımından da sizleri yormayacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj başvurusu yapacak öğrencilerin okuldan aldıkları zorunlu staj belgesi, başvuru esnasında doldurulan staj başvuru formunun çıktısı, belediye tarafından ön görülecek hastaneden alınan sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, belediye güvencesi altında olabilmeleri için temiz kağıdı e-devlet sitesi üzerinden çıktı alınmalıdır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Belediye bünyesinde staj olanağını yaz döneminde sunmaktadır. Haziran da ilk staj dönemi başlayacak olup en az 1 ay öncesinden haber verilmesi gerekmektedir.

Staj Başvuru Sonuçları

Stajyerlerin Konya Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden insan kaynaklarına gönderdikleri özgeçmişleri incelendikten sonra vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden geri dönüş sağlanmaktadır. Kabul edilen öğrenciler açık pozisyon durumuna göre belirli alanlara yerleştirilerek stajlarını tamamlama olanağı sunmaktadır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir