Gimsa Market Staj Başvurusu 2021

Gimsa Market’te Staj

Staj yapılabilecek sektörlerin sayısı oldukça fazla olurken kişiler kendi mesleklerine uygun olan birçok alanda stajlarını gerçekleştirebilirler. Bu aşamada marketler zinciri içerisinde herhangi bir şubede de rahatlıkla staj yapılabilmektedir. Genel olarak bu stajlar kişilerin market yönetimi ile ilgili stajlar olmaktadır. Öğrenciler başvurularını yaparak bu stajlara kayıt olabilirler.

Ankara’nın en büyük market zincirlerinden birisi olan Gimsa bu doğrultuda en önemli staj noktalarından birisidir. Öğrenciler Gimsa marketler zincirinin resmi internet sitesine girerek buradan insan kaynakları bölümüne yönlenebilirler. Bu alanda staj başvuru dönemleri içerisinde başvuru formları açılacaktır. Bu formları dolduran kişiler marketler zincirine başvuruda bulunabilirler. Bu başvurularda öğrencilerin okudukları bölüme göre stajın ana hatları da belirlenmektedir. Genel olarak staj yapan kişiler marketin yöneticilik aşamasında stajlarını gerçekleştirirler. Bu stajları boyunca Gimsa şubelerinden birisinin yönetimi ve gerekli tüm işlemlerin yapılması konusunda bilgi sahibi olacaklardır.

Staj Başvuru Süreci

Staj başvurularında kişiler kendi kişisel bilgilerini, iletişim bilgilerini ve eğitimleri konusunda gerekli bilgileri form içerisinde belirtirler. Bunun sonrasında market yönetimi tarafından staja uygun olan kişiler belirlenirken genel olarak zorunlu stajları bulunan kişiler stajyer olarak kabul edilmektedir. Bu kişiler şube müdürünün yanında mesailerini doldururlar. Bu aşamada market içerisinde yaşanan sorunları ve bu sorunların en doğru yoldan nasıl çözüldüğü konusunda bilgi sahibi olunur. Kişilerin mesaileri sabah market açıldığında başlarsa bitimden kapanış saatine kadar sürmez. Genel olarak vardiyalı bir sistem içerisinde çalışmalar devam eder. Bu sebeple de kişiler genel olarak birkaç günlerini vardiya değişikliği ile geçirebilir. Buna ek olarak müdürlerin geliş ve gidiş saatlerinde de kişiler stajlarını gerçekleştirebilirler. Bu stajlar sonrasında kişiler marketlerin açılışından kapanışına kadar geçen süreçte gerekli işlemlerin tamamını görme ve tecrübe etme şansı bulacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir