İSKİ Staj Başvurusu 2021

İSKİ Staj

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi birçok öğrenci için staj merkezlerinden birisi olarak görülüyor. Her sene yüzlerce kişi kurum içerisinde staj için başvuruda bulunurken kısa süre içerisinde başvuru sonuçları açıklanıyor. Bu başvuru sonuçlarının ardından kuruma kabul edilen öğrenciler kısa süre içerisinde stajlarına başlarken hem iş disiplini hem de mesleki öğrenim açısından üst seviyede eğitim alıyor.

İSKİ Başvuru Süreci

İSKİ staj başvurusu yapmak için kişilerin belirlenen tarihlerde resmi internet sitesine girerek başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor. Başvurular her sene 20 günlük bir süreyi kapsarken Mart ayının ikinci haftası başlayıp Mart ayının sonuna kadar devam ediyor. Bu süre içerisinde siteye giren kişiler stajyer başvuru formunu doldurarak başvurularının ilk adımını atıyor. Form içerisinde birçok kişisel bilgi sorulurken bu bilgilerin eksiksiz bir biçimde doldurulmasına dikkat ediliyor. Bunun sonrasında kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınıyor. Kurum tarafından başvuruda bulunan öğrencilerin okuluna, sınıfına, stajın zorunluluğuna ve not ortalamalarına bakılıyor. Tüm bu etmenlere göre kurum tarafından seçimler gerçekleştiriliyor.

İSKİ Staj Başvuru Sonuçları

Özel olarak oluşturulmuş olan kurul tarafından staj başvuru sonuçları belirlenmektedir. Belirlenen sonuçlar adaylara e-posta yoluyla iletilmektedir. Olumlu aya da olumsuz cevapların tamamı mail yoluyla gönderilen mesajda yer almaktadır. Bu sebeple kişilerin başvuru formunda girdiği iletişim bilgilerini çok iyi bir şekilde kontrol etmesi ve hata olmadığından emin olması gerekir. Başvuru formunu doldurup kayıt olan adayların başvuruları onaylanırsa gerekli belgeler ile kişilerin kuruma gitmesi gerekmektedir. Gerekli belgeler başka bir kişi tarafından gönderilemez. Direkt olarak başvuruyu yapan kişilerin gitmesi gerekmektedir. Başvurularda öğrenciler staj süresince kurum içerisinde oluşturulmuş taahhütnameye uyacaklarının garantisini verirler. Kurum tarafından istenmeyen bir durum olduğunda stajları sonlandırma yetkisi bulunmaktadır. Böyle bir durum oluşmaması için kişilerin stajlarını doğru ve eksiksiz bir biçimde gerçekleştirmesi gerekir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

One Reply to “İSKİ Staj Başvurusu 2021”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir