Gökçeada Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Gökçeada Havalimanı’nda Staj

Çanakkale’ye bağlı olan Gökçeada ilçesinde kurulan havalimanına ilçenin ismi verilirken bu havalimanı ilk olarak yalnızca insani yardım amacıyla kurulmuştur. 15 Ağustos 2010 tarihinde kurulan havalimanı 1 sene sonrasında 2011 senesinde yurtiçi uçuşlara da açıldığının haberini vermiştir. Bunun sonrasında yeni bir terminal binası da inşa edilirken günümüzde havalimanından İstanbul’a tarifeli uçuşlar düzenlenmektedir. Bu uçuşlar Borajet tarafından düzenlenirken oldukça sakin bir yapısı olan havalimanı bünyesinde kişiler stajyer olarak da çalışabilirler.

Gökçeada Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Başvurularını yapacak olan kişilerin lisede ya da üniversitede ilgili bölümlerde eğitim alıyor olmasının yanı sıra zorunlu staj dönemlerinin de gelmiş olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişilerin staj başvuruları Gökçeada Havalimanı tarafından kabul edilebilir. Eğer kişilerin internet üzerinden yaptıkları bu başvuruları havalimanı yönetimi kabul ederse kişilerin staja başlamak için belirli belgeleri hazır etmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Gökçeada Havalimanı’na yapılan başvuru eğer kabul edilirse kişiler stajlarından 1 hafta öncesinde gerekli belgeleri teslim etmek zorundadır. Bu aşamada okulları tarafından sigortalarının devam ettiğine dair belgeyi ve öğrenci belgesini alan kişiler havalimanına giderek bu evraklarını teslim ederler. Sonrasında da staj tarihlerinde stajlarına havalimanı bünyesinde başlayabileceklerdir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Lise öğrencileri staj başvurularını Ağustos ayının sonuna kadar yapabilirken üniversite öğrencileri Ocak ayı ile Nisan ayı arasında başvurularını tamamlayabilirler. Sonrasında üniversite öğrencileri Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında istedikleri günlerde stajlarını yapabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Staj başvurularını yapan kişilere staj başlangıç tarihlerinden 1 ay önce sonuçlar iletilmektedir. Bu sonuçları alan kişiler eğer olumlu dönüş yapılmışsa Gökçeada Havalimanı’nda stajlara başlayabilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir