Güvercinlik Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Güvercinlik Havalimanı’nda Staj

Ankara’nın 10 km. batısında yer alan Güvercinlik Havalimanı tamamen askeri amaçlarla kullanılan bir havalimanıdır. Kuruluş yılı olan 1933 senesinden günümüze oldukça ciddi değişimler gösteren havalimanı Ankara’nın ilk havalimanı olma özelliği göstermektedir. Havalimanı bünyesinde Kara Havacılık Okulu da yer alırken havalimanı bünyesinde staj yapma imkânı sunulmaktadır.

Güvercinlik Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanı bünyesinde stajyer olarak çalışacak kişilerin tamamı askeri elemanlardan seçilmemektedir. Çeşitli kademelerde siviller arasından alımların gerçekleştiği havalimanında stajyerler de bu konumlarla ilgili bölümlerde eğitimlerini alıyorlarsa stajlarını bu havalimanında gerçekleştirebilirler. Tahmin edilebileceği gibi son derece disiplinli bir çalışma ortamı kişilerin karşısına çıkarken stajları kabul edilen kişiler eğitimleri için çok kusursuz bir staj yapmış olacaklardır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvurularını yapmak isteyen kişilerin bizzat giderek staj başvurusunu yapması gerekirken giriş ve çıkışlarda kişiler kontrol edilirken cep telefonlarını bırakmaları istenmektedir. Bunun sonrasında yönetim tarafından kişilerin öğrenci belgelerini, kimlik fotokopilerini ve vesikalık fotoğraflarını teslim etmelerinin ardından staj başvuru formunu doldurmaları talep edilmektedir. Bu işlemi de gerçekleştiren kişiler artık başvuru için gerekli tüm adımları atmış olacaktır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurularını yapacak olan kişiler Mayıs ayının son Cuma gününe kadar Güvercinlik Havalimanı’na giderek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu tarihte yapılan başvurular sonrasında kişiler Haziran ayının ilk pazartesi günü stajlarına başlayabilirken Eylül ayının son Cuma gününe kadar stajlarını istedikleri tarihte yapma imkânı bulacaklardır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Kişilerin staj başvuru aşamasında Güvercinlik Havalimanı’nda doldurdukları formlarda iletişim bilgilerine yer verilmektedir. Bu form üzerinden alınan telefon numaralarından kişiler aranarak staj başvurularının sonuçları kendilerine açıklanmaktadır. Böylece kişiler sonuçları alarak sonuçlara göre stajlarına başlayabilir.

Staj ilanlarını takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir