İDO Staj Başvurusu 2021

İDO’da Staj

İstanbul Deniz Otobüsleri bünyesinde staj yapmak isteyen öğrenciler genel olarak yükseköğrenim gören ve denizcilik ile ilgili bölümlerde eğitimlerine devam eden kişiler oluyor. Eğer bu kişiler bir yandan da İstanbul’da ikamet ediyorlarsa İDO onlar için son derece uygun bir staj alanı olabiliyor.

İDO Staj Başvuru ve Şartları

İDO’ya staj için başvuracak olan adayların yüksekokul ya da üniversitelerde ilgili bölümlerde en az üçüncü sınıfta okuyor olması gerekmektedir. Yüksekokullarda okuyan öğrenciler ikinci ve son senelerinde başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu başvurularda kişiler firmanın resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurabileceklerdir. Bu başvuru formu işe alımlar için doldurulan başvuru formu olarak görülürken kişiler stajyer olduklarını belirterek de başvurularını yapabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kuruma yapılacak başvurular direkt olarak internet sitesi üzerinden yapılacağından kişilerin başvurunun ilk aşamasında herhangi bir evrak teslim etmesine gerek olmayacaktır. Ancak bu staj başvuruları yapıldıktan sonra eğer başvurular onaylanırsa kişilerin gerekli evrakları kuruma teslim etmesi gerekir. Öğrenci belgeleri ve zorunlu staj belgeleri kuruma teslim edilirken staj defterlerinin de staj döneminde verilmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üniversitelerde eğitim alan öğrenciler için staj imkânı sunan İDO, stajlara yaz aylarında izin vermektedir. Kış aylarında mevsimler şartlar da kurumu olumsuz etkilediğinden bu dönemde stajyer kabul edilmez. Genel olarak yaz aylarında stajlarını gerçekleştiren stajyerler bunun için başvurularını bahar aylarında yapabilirler. Adaylar arasından seçim yapılırken Mayıs ayının ortasına kadar adayların başvurularda bulunması gerekmektedir.

Staj Başvuru Sonuçları

İnternet üzerinden resmi siteye girerek başvuru formunu dolduran kişiler burada yazdıkları mail adresi üzerinden bilgilendirileceklerdir. Bu doğrultuda kişiler başvurunun üzerinden bir süre geçtikten sonra mail adreslerine gelen mail ile birlikte staj başvuru sonuçlarını görebilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir