Karain Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Karain Havalimanı’nda Staj

Antalya’nın Burdur yolu üzerinde yer alan Karain Havalimanı, çok uzun yıllardır hizmetine devam etmektedir. Kurum şuanda tarifeli uçuşlar düzenlemezken genel olarak havacılık eğitimleri için tercih edilir. 1997 yılında Dünya Hava Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan havalimanı bunun sonrasında pilotluk eğitimleri, paraşüt eğitimleri ve daha birçok konuda eğitimlerin verildiği bir alan haline gelmiştir. Günümüzde de bu amaçla kullanılan havaalanında kişiler stajlarını gerçekleştirebilirler.

Karain Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Karain Havalimanı bünyesinde stajlarını yapacak olan kişilerin bizzat giderek başvurularını yapması istenmektedir. Şuanda yaz aylarında hizmetlerine devam eden kuruma ulaşmanın en iyi yolu bizzat görüşme olacaktır. Bu aşamada üniversitelerin havacılık ile ilgili bölümlerinde eğitim alan kişiler Karain Havalimanı’na giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Havalimanına başvuru için giden kişiler eğer gerekli evrakları da yanlarına alırsa başvuru sürecinde tekrar gitmeleri gerekmeden rahatlıkla tüm işlemleri halledebilirler. Bu doğrultuda öğrenci belgelerini ve sigorta belgelerini yanlarına almaları yeterli olacaktır. Sonrasında kimlik fotokopisi ile birlikte bu belgeleri Karain Havalimanı’na teslim eden kişiler Haziran ayında ve sonrasında belirledikleri tarihlerde stajlarını yapabilmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları için havaalanı yetkilileri kesin bir tarih belirlememektedir. Kişiler stajları için başlangıç tarihlerinden 1 ay öncesinde giderek başvurularını yapabilirler. Kontenjan problemi olmadığında kişilerin herhangi bir sorun yaşaması öngörülmemektedir. Genel olarak çoğu kişinin bu şekilde yaptıkları başvurular onaylanmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını bizzat giderek yapan kişiler direkt olarak başvuru sonuçlarını alabilirler. Havaalanı bünyesinde kontenjan dolana kadar alımlar devam etmektedir. Eğer kontenjanlar dolmuşsa kişilerin staj başvuruları Karain Havalimanı yöneticileri tarafından reddedilecektir. Bazı durumlarda farklı kurumlara da öğrenciler yönlendirilebilir.

Staj ilanlarını takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir