Hatay Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Hatay Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Akdeniz bölgesinde çok sayıda üniversitemiz bulunurken öğrenci sayısı da oldukça ciddi seviyelerde seyrediyor. Yaz ayları geldiğinde de Akdeniz kıyısından ayrılmak istemeyen kişiler şehirlerin belediyelerinde stajlarını rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar. Bilindiği üzere belediyeler çok farklı alanlarda çalışmalarını sürdürdükleri için kişiler kendi okudukları bölüme uygun bir staj ortamı bulabiliyorlar. Bu doğrultuda Hatay Büyükşehir Belediyesi de her sene özellikle Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerinden çok sayıda talep alıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Belediye bünyesinde staj yapmayı düşünen kişiler genel olarak üniversite öğrencileri arasından seçilirken Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerine de öncelik tanınıyor. Bu doğrultuda Kişiler başvurularını belediye binasına bizzat giderek gerçekleştirebiliyorlar. Bazı bölümler için staj noktaları özele indirgenirken belediyede yer alan görevliler kişilerin alacakları stajlar için hangi birime gitmeleri gerektiğini kişilere belirtebiliyorlar.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hatay Belediyesi’nde staj yapmak isteyen kişiler kimliklerinin fotokopilerini çektirdikten sonra okudukları üniversitenin öğrenci işlerinden öğrenci belgelerini alıyorlar. Buna ek olarak kişilerin yalnızca zorunlu stajlarına izin veren Hatay Büyükşehir Belediyesi, zorunlu staj belgesini de öğrencilerden talep ediyor. Bu belgeyi de hazırlayan kişiler eksik bir evrakı olmadan başvurularını yapabilmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Genel olarak öğrenciler yaz aylarında stajlarını gerçekleştirirken sıcaklıklar bu aşamada zorluk yaşanmasına sebep olabiliyor. Bunun için Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından basit önlemler alınırken Mayıs ayının sonuna kadar kişilerin başvurularını gerçekleştirmeleri isteniyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını gerçekleştirecek olan kişiler bizzat giderek başvurularını yaptıkları için cevapları da aynı yöntem ile alıyorlar. Bu doğrultuda belediyeye evrakları ile başvuruda bulunan kişiler herhangi bir engel yoksa stajyer olarak kabul ediliyorlar.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir