Tedaş Staj Başvurusu 2021

Tedaş’ da Staj

Ülkemizin elektrik dağıtımı ile ilgili tüm aşamalarda işlemleri gerçekleştiren kurum olan Tedaş her yıl yüzlerce kişiye staj için imkân sağlamaktadır. Bu imkânı değerlendirmek isteyen kişilerin okullarında eğitime devam ediyor olması ve zorunlu stajlarını gerçekleştirecek olması gerekmektedir. Bu doğrultuda yapılan staj başvuruları dikkate alınmaktadır.

Başvurular direkt olarak kurumun içerisinde yer alan İnsan Kaynakları bölümüne yapılabilmektedir. Bu bölüme giderek staj başvurularını gerçekleştiren kişiler belirli bir tarihte stajlarına cevap alabilirler. Bunun sonrasında da yaz aylarında kendi belirledikleri tarih aralıkları içerisinde stajlarını gerçekleştireceklerdir. Kişiler internet üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilirler ancak internet üzerinden yalnızca ön onay verilmektedir. İnternetten yapılan başvurular kabul edilirse sonrasında kişilerin tekrar kuruma gitmesi ve gerekli belgeleri teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde stajları tam onay alamaz ve stajlarına başlama imkânı bulunmaz.

Staj Başvuru Süreci

Bu başvurularda kişilerin yanında bulunması gereken birçok belge yer alır. İlk olarak kişilerin okullarından alacağı zorunlu staj belgelerinin bulunması gerekir. Bu belgeler öğrencilerin bu stajı yapmakta zorunlu olduğunu ve staja ihtiyaç duyduğunu gösteren belgelerdir. Bu belgelerin yanı sıra kişiler nüfus cüzdan fotokopilerini de yanına alırlar. Üniversitelerde okuyan kişiler için okullarından alacakları iyi hal belgeleri gerekmektedir. Bu belgelerde herhangi bir suçtan hüküm giyip giymedikleri kontrol edilir. Bu kontroller sonrasında eğer bir problem bulunmazsa kişilerin stajları onaylanmaktadır. Tedaş içerisinde staj yapacak olan kişiler hem ofis içerisinde hem de dış alanda stajlarına devam edebilirler. Bu aşamada seçim kişilerden çok kuruma aittir. Kişiler kendi meslek gruplarına göre yaptıkları başvurularda kurum içerisinde ki çalışma alanlarını seçerler. Kişiler bu alanlarda staj görürken özel olarak çalışacakları bölgeleri kurum çalışanları belirler. Kendi okudukları bölümden mezun olmuş ve Tedaş kurumunda çalışma kişilerin yanında stajlarını yapacaklardır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir