Kahramanmaraş Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Kahramanmaraş Belediyesinde Staj

Kişiler kendi ikamet ettikleri belediyelerde staj yapmayı oldukça uygun bulurlar. Belediye içerisinde de birçok farklı alanda çalışmalar yapıldığından stajlara oldukça uygun bir ortam bulunmaktadır. Buna ek olarak başvuruların onay oranı da oldukça yüksek olduğundan büyük bir talep olmaktadır. Kahramanmaraş Belediyesi de şehrin ve çevre illerin öğrencileri için oldukça cazip bir staj noktasıdır.

Kahramanmaraş Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Stajlara başvuruda bulunacak olan kişiler için özel bir departman hazırlanmıştır. Bu departmana giderek başvuru yapmayı düşünen kişilerin yükseköğrenim gören öğrencilerden olması gerekmektedir. Belediye lise öğrencilerinin staj yapması için uygun bir yer olarak nitelendirilmemiştir. Bu sebeple de üniversitelerin ya da yüksekokulların öğrencileri belediyeye başvuruların yapabilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvurularını gerçekleştirecek olan kişiler için başvuru tarihlerinde bir sınırlama getirilmemiştir. Ancak yalnızca yükseköğrenim gören öğrenciler bu stajı yapabildiğinden uygun dönem yaz ayları olacaktır. Yaz aylarında staj yapmayı düşünen kişiler ilkbaharda başvurularını gerçekleştirebilirler. Talep kapasitenin üzerinde olursa ilk başvuruda bulunan kişiler stajlara alınacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bu başvurularda kişilerin herhangi bir belge getirmesine gerek yoktur. Belediye tarafından kişilere bir staj başvuru formu verilmektedir. Verilen bu başvuru formu içerisinde kişilerin tüm bilgileri alınmaktadır. Bu sebeple de kişilerden ekstra belgeler istenmez. Bazı istisnai durumlarda kurum tarafından ekstra belgeler istenebilir ancak bunların da staj dönemleri başlarken getirilmesi talep edilmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurular yapıldıktan sonra sonuçlar 1 saat içerisinde kişilere iletilir. Bu aşamada kişiler başvuru formunu gerekli yerlere teslim ettikten sonra kişilerden 1 saat beklemeleri istenir. Bu süre içerisinde belediyede zaman geçiren kişilere 1 saat sonra başvuru sonuçları verilecektir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir