İzmir Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

İzmir Büyükşehir Belediyesin’de Staj

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehirde oldukça fazla sayıda yükseköğrenim öğrencisi bulunduğundan stajlara büyük önem vermektedir. Her sene yüzlerce kişi belediye bünyesinde zorunlu stajlarını tamamlamaktadır. Bu stajlara kabul edilebilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği şartlara uyum sağlanması ve doğru biçimde başvuruların yapılması gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde staj yapmak isteyen kişiler yükseköğrenimlerine devam ediyor olması ve bu eğitimlerinin ikinci yarılarına geçmiş olmaları gerekmektedir. Bu sebeple de kişiler bu şartı sağlıyorlarsa başvurularını gerçekleştirebilirler. Buna ek olarak kişiler başvurularını belediyenin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirirken başvurular Mart ayında açılırken Mayıs ayının sonuna kadar başvurular devam etmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Stajlarına başvurmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine giren kişiler burada karşılarına çıkan staj başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirirler. Ancak buna ek olarak kişilerin bu başvuru anında gerekli dosyaları da sisteme yüklemesi gerekmektedir. Bu aşamada kişiler staj formalarının altında yer alan dosya yükleme bölümünden öğrenci belgelerinin fotoğrafını ve kimliklerinin fotoğraflarını yükleyerek başvurularını gerçekleştirirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Site üzerinden başvurular Mart ayı içerisinde açılmaktadır. Bu dönemden önce sitede staj başvuru formu inaktif şekilde bekletilmektedir. Mart ayının belirli bir tarihinde bu form aktif hale getirilirken kişiler formu doldurarak belediyeye göndermeye başlayabilir. Stajlar bu doğrultuda yaz aylarında gerçekleştirilmektedir. Okulların bittiği Haziran döneminden başlangıcı olan Eylül ayının sonuna kadar stajlar yapılabilir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Staj başvurularını bizzat kendileri yapan kişiler başvurular sonrasında direkt olarak bilgilendirilirler. Sonuçlar kişilerin başvuru formalarında girdikleri telefon numaraları ve mail adresleri aracılığıyla olacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir