Kanal D Staj Başvurusu 2021

Kanal D’de Staj

Üniversitelerin radyo ve televizyon bölümlerinde okuyan kişiler ilk olarak staj dönemlerinde iş dünyasına adımlarını atıyorlar. Bu doğrultuda okullarına büyük bir tutkuyla bağlanan kişiler stajlarını en iyi noktalarda yaparak kendisini göstermek ve daha henüz eğitim alırken dahi kendisini kanıtlamak istiyor. Bu doğrultuda da kişiler farklı kanallara başvuruda bulunabilirken Kanal D de bu kanalların arasında yer alıyor.

Kanal D Staj Başvuru ve Şartları

Kanala başvuruda bulunacak ve zorunlu stajlarını yapacak olan kişiler başvurularını internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu aşamada kişilerin üniversitelerin radyo ve televizyon bölümlerinde eğitimlerini almaları gerekiyorken en az üçüncü sınıfa geçmiş olan kişiler bu başvuruları gerçekleştirebilmektedir. Genel olarak kişilerin ulaşım sorunun olmaması ve İstanbul içerisinde ikamet etmeleri istenmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kanal D bünyesinde stajlarını yapacak olan kişiler internet üzerinden başvurularını gerçekleştirecekken başvurularda yalnızca özgeçmişlerini kullanabiliyorlar. Bunun sonrasında özgeçmişlere göre adaylar arasından seçimler yapılırken yedek listeler de üretiliyor. Bu listelerde herhangi bir sorun olursa bir alttaki kişi staj için çağrılıyor. Bu aşamada kişilerin öğrenci belgelerini ve ikamet belgelerini kanala teslim etmesi isteniyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Firmaya başvuruda bulunan kişiler yılın her döneminde ve günün 24 saati başvurularını gerçekleştirebiliyor. Ancak bu başvurularında kişiler genel olarak staj tarihlerini yaz ayları olarak belirliyor. Kanal tarafından kişilerin en az 4 hafta kanalda stajlarını gerçekleştirmeleri talep ediliyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar için kişilerin özgeçmişlerinde yer alan mail adresleri üzerinden Kanal D resmi mail adresi iletişim kuruyor. Bu aşamada eğer kişilerin staj başvuruları kabul edilmişse Kanal D tarafından istenen belgeler belirtilerek teslim edilmesi isteniyor.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

One Reply to “Kanal D Staj Başvurusu 2021”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir