Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Kocaeli Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Kocaeli ülkemizin en gelişmiş şehirlerinden birisi olurken nüfus açısından da oldukça yoğundur. Buna ek olarak İstanbul’a olan yakınlığı sebebiyle de birçok kişi için uygun bir iş sahası olarak görülebilir. Bu aşamada hem şehir içerisinde okuyan öğrenciler hem de İstanbul’da eğitimlerine devam eden öğrenciler için Kocaeli Belediyesi oldukça uygun bir staj noktası olmaktadır. Şehrin birçok farklı noktasında farklı işlemler gerçekleştiren belediye bünyesinde sahada ve ofis içerisinde staj yapma imkânı tanınmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Belediyelerin tamamında staj yapabilmek için kişilerin yükseköğrenim görüyor olması gerekmektedir. Bu doğrultuda eğer kişiler üniversitelerde ya da yüksekokullarda eğitim alıyorlarsa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde staj yapabiliyorlar. Bu stajlarını yapmaları için Kocaeli Üniversitesi’nde okuyor olmaları da gerekmiyor. Farklı üniversitelerde okuyup yaz aylarında Kocaeli şehrine dönen kişiler de stajlarını belediye bünyesinde rahatlıkla yapabiliyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne staj için başvuruda bulunacak olan kişiler kimlik fotokopileri ve vesikalık fotoğraflarının yanı sıra üniversitelerinden aldıkları öğrenci belgelerini de yanlarında getiriyorlar. Öğrencilerin zorunlu staj yapacaklarını belirten bir belge de kişilerin okudukları bölümlerden alınabiliyor. Bu sebeple eğer kişiler eğitimlerine şehir dışında devam ediyorsa başvuru öncesinde bu belgeleri alıp gelmeleri gerekiyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvuruları yapacak olan kişiler genel olarak okulların devam ettiği dönemlerde yapıyorlar. Bu dönemlerde şehir dışında olan kişiler sınav dönemlerinde şehre geldiklerinde başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Bu da genel olarak Nisan aylarında gerçekleşiyor. Şehirde ikamet eden kişiler ise istedikleri dönemde başvurularını yapabiliyorlar.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişiler başvuruyu yaptıktan çok kısa bir süre sonra belirtiliyor. Genel olarak belgeler kontrol edildikten sonra aynı gün içerisinde bilgilendirme yapılıyor.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir