Karayolları Genel Müdürlüğü Staj Başvurusu 2021

Karayolları Genel Müdürlüğünde Staj

Devlet dairelerinde yapılan stajlar genel olarak oldukça disiplinli bir şekilde geçerken bu doğrultuda öğrenciler için de oldukça yararlı bir staj olmaktadır. Karayolları Genel Müdürlüğü de birçok yönden ülkemizin en önemli kurumlarından birisi olarak gösterilebilir. Stajın zorlukları bulunuyor olsa da öğrenciler öğrenebilecekleri maksimum bilgiyi alma şansı elde ederler.

Staj Başvuru Süreci

Bu staja başvuruda bulunmak için kişiler kendilerine en yakın Kara Yolları Genel Müdürlüğü’ne giderek buradaki planlama bölümlerine müracaatlarını yapabilirler. Bu başvurularında kişiler yanlarında CV’lerini de götürerek başvurularını gerçekleştirirler. Bu başvurularda kişilerin aldıkları eğitim uygunsa kısa süre içerisinde başvuruları kabul edilir ve kişiler stajlarına başlarlar. Genel olarak kurum tarafından kişilerin zorunlu staj ihtiyaçları bulunuyorsa bu stajlar kabul edilmektedir. Özellikle mühendislik alanlarında çalışan kişiler için bu kurum içerisinde gerçekleştirilen stajlar oldukça önemlidir. Buna ek olarak her ilde ve ilçede bu kurum tarafından yürütülen işler olduğundan kişiler herhangi bir sorun da yaşamamaktadırlar.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde staj yapacak olan kişiler genel olarak sahada stajlarını tamamlarlar. Ofis ortamında staj yapmayı düşünen kişiler için de staj başvuruları kabul ediliyor olsa da daha düşük oranda alımlar yapılmaktadır. Ancak sahada çalışacak olan kişiler rahatlıkla stajlarına başlayabilirler. Bu aşamada mevsimsel şartlar kişilerin staj aşamasında zorlanmasına sebep olabilmektedir. Aksi bir durum olmadığı sürece kamu dairesine gerçekleştirilen çalışmalar ışığında kişiler sabah saat 8’de stajlarına başlarken akşam saat 18’de stajlarını tamamlarlar. Bu doğrultuda stajlarını yapacakları alanlar sürekli olarak değişebilmektedir. Kimi zaman öğrenciler şehir dışarısında yer alan inşaat alanlarında stajlarını yaparken ulaşım konusunda müdürlük tarafından gerekli yardımlar yapılır. Stajyerlere ayrılan bir bütçe olmadığından bu staj sonrasında herhangi bir ücret ödemesi gerçekleştirilmez.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

One Reply to “Karayolları Genel Müdürlüğü Staj Başvurusu 2021”

  1. AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 2. SINIF ÖĞRENCİSİYİM. ZORUNLU YAZ STAJIMI KURUMUNUZDA YAPMAK İSTİYORUM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir