Sağlık Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Sağlık Bakanlığında Staj

Ülkemizin en geniş imkânlara sahip kurumlarından birisi olarak sağlık bakanlığı gösterilebilir. Bu bakanlık içerisinde yer alan binlerce hastane içerisinde kişiler rahatlıkla stajlarını gerçekleştirebilirler. Bu kurumların sayısının fazla olması ile paralel olarak başvurular da oldukça fazla olmaktadır. Bu sebeple de kişilerin doğru bir biçimde olabilecek en yakın noktalara başvurularını yapmaları gerekir.

Staj Başvuru Süreci

Staj yapmak isteyen kişilerin ilk olarak bakanlığın resmi internet sitesini takip etmesi gerekmektedir. Bu site üzerinden yıllık staj programları anons edilmektedir. Bu programlar içerisinde kişilerin başvuruda bulunabilecekleri tarihler, onay tarihleri ve staj süreleri açıkça belirtilmektedir. Kişiler başvuruları şahsen kuruma yaparlar. Bu sebeple de internet üzerinden başvuru mümkün değildir. İlk olarak kişilerin internet üzerinden staj başvuru formunu çıkartması ve doldurması gerekir. Bu belge doldurulduktan sonra kişiler okullarından aldıkları başarı durumunu gösteren belgeler ile birlikte kuruma giderek başvuruda bulunurlar. Eğer başvuruda bulunacak olan kişiler 18 yaşından küçükse bu kişilerin veli iznini gösteren belgeyi de alması gerekmektedir.

Yaz döneminde staj yapmak isteyen kişilerin 1 Şubat ile 30 Mart tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. Bu tarihlerde başvurularını yapan kişiler, Haziran ile Eylül ayları arasında stajlarını gerçekleştirebilirler. Buna ek olarak kış aylarında staj yapmak isteyen kişiler için başvuru tarihi olarak 15 Kasım ile 5 Ocak tarihleri arası belirlenmiştir. Bu kişiler de stajlarını Ocak ayından Mayıs ayına kadar istedikleri tarihlerde yapabilirler. Stajlar her zaman pazartesi günleri başlarken çalışma saatleri sabah 8 ile akşam 18 arasında olmaktadır. Belirlenen tarihler dışında stajlar kabul edilmezken kişiler 10 günün altında da staj yapma şansı elde edemezler. Staj bitiminde kişilerin performansına göre staj değerlendirme formları eksiksiz bir biçimde doldurulacaktır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir