Koski Staj Başvurusu 2021

Koski’de Staj

Konya’nın su ve kanalizasyonlarından sorumlu olan kurumu Koski yaz aylarında öğrencileri için staj imkânı sunmaktadır. Bu aşamada birçok öğrenci okullarından alacakları belgeler ile birlikte kuruma başvurularını yaptıklarında kurum bünyesinde çalışma imkânı elde ederler. Genel olarak mühendislik öğrencileri için oldukça uygun bir staj alanı olarak gösterilebilir. Kurum bünyesinde çalışan çok sayıda inşaat mühendisi ve inşaat teknikeri bulunurken bu kişiler ile birlikte belirli bir süre geçiren öğrenciler ciddi tecrübeler edinebileceklerdir.

Koski Staj Başvuru ve Şartları

Kurumda stajlarını yapmak isteyen kişilerin sigortalarının okul tarafından karşılanıyor olması gerekmektedir. Bu aşamada kurum tarafından herhangi bir sigorta yapılmazken ücret de sunulmamaktadır. Kişiler ilk gün içerisinde direkt olarak Koski merkezine giderek stajlarına başlarken sonraki günlerde kendi evlerine yakın olan iş noktalarına yönlendirilebilirler. Bu şartlar altında sahada çalışacak olan kişiler başarılı bir staj dönemi geçirecektir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Koski kurumuna başvuruda bulunacak olan kişilerin ilk olarak okullarından zorunlu staj belgelerini almaları gerekmektedir. Bunun yanında öğrenci belgelerini de alan kişiler, sabıka kayıtları ile birlikte Koski merkezine gelerek başvurularını bizzat gerçekleştirirler. Bu başvurularda kişilerde ekstra belgeler istenebilmektedir. Ancak ekstrem bir durum olmadığı sürece kişilerin başvurularını yapabilmeleri için bu belgeler yeterli olacaktır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlarını genel olarak mühendis adayları yazın yapmaktadır. Okulları tarafından da en uygun süre olarak gösterilen Haziran ve Eylül ayları arasında Koski bünyesinde de stajlar rahatlıkla yapılabilir. Bu stajların başvuruları için merkeze gidecek olan kişiler Mayıs ayında staj başvurularını gerçekleştirirlerse sorunsuz bir şekilde stajlarını tamamlayabilirler. Staj sonunda hazırladıkları staj defterleri şefleri tarafından incelendikten sonra değerlendirme kâğıtları doldurulacaktır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir