Malatya Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Malatya Belediyesin’de Staj

Belediyelerin hizmet ettikleri nüfus artış gösterdikçe belediyelerde staj yapma imkânları da genişliyor. Bu doğrultuda birçok kişi belediyelerin farklı alanlarında zorunlu stajlarını tamamlayabiliyorlar. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Malatya içerisinde de birçok kişi stajları için başvurularını Malatya Belediyesi’ne yapıyor. Böylece kendi bölümlerine uygun bir şekilde stajlarını gerçekleştirebiliyorlar.

Malatya Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Malatya Belediyesi bünyesinde staj yapmak isteyen kişilerin kendi eğitimlerini aldıkları bölümler ile ilgili çalışmaların belediye içerisinde yapılması gerekiyor. Bu doğrultuda eğer kişiler kendi bölümleri ile ilgili bir belediye departmanı bulabilirlerse bu departman için başvurularını yaparak uygun tarihlerde belediye bünyesinde stajlarına başlayabilirler. Bunun için kişilerin üniversite ya da yüksekokul eğitimlerine devam ediyor olması yeterli oluyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvuru aşamasında ilk olarak kişilerin okula giderek öğrenci belgelerini almaları gerekiyor. Buna ek olarak Malatya Belediyesi yalnızca zorunlu stajlara izin verdiğinden buna dair belgenin de bölüm yönetimlerinden alınması gerekiyor. Bunlara ek olarak kişiler fotoğrafları ve kimlik fotokopileri ile başvuruda bulunabilmektedirler. Bazı bölümlerde kişilerin sabıka kayıtları da talep edilmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Belediye staj için en uygun zamanın yaz ayları olduğunu düşünmektedir. Kış aylarında staj yapmak isteyen kişilerin soğuk havalardan da olumsuz etkileneceği düşünüldüğünden genel olarak yaz aylarında stajyerler kabul edilir. Bu stajyerlerin Mayıs ayının sonuna kadar staj başvurularını yapması ve Haziran ile Eylül ayları arasında stajlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurular için gerçekleştirilen değerlendirmeler sonrasında eğer kişilerin belgelerinde bir eksiklik olmazsa belediye bünyesinde staj yapmasına izin verilir. Bu sonuçlar kişilerin özel telefonları aranarak kişilere bildirilmektedir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir