Mako Staj Başvurusu 2021

Mako’da Staj

1970 senesinde kurulan Mako Elektrik firması o dönemden günümüze özel otomotiv markaları için parça üretimi yaparken sürekli olarak kendisini sektör içerisinde geliştirmiştir. Bu doğrultuda birçok mühendislik öğrencisi için de Mako en doğru staj noktalarından birisi olarak görülmektedir. Bu aşamada kişiler Bursa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan firmanın fabrikasında staj yapmak için başvurularını yapabilir.

Mako Staj Başvuru ve Şartları

Firmaya başvuruda bulunacak öğrenciler genel olarak üniversitelerin makine ve elektrik-elektronik bölümü öğrencileridir. Bu öğrenciler tarafından yapılan başvurular firma tarafından da dikkate alınmaktadır. Kişiler eğer Bursa’da ikamet ediyorlarsa başvurularını üretim noktasına giderek burada insan kaynaklarına yapabilirler. Eğer kişiler farklı bir şehirde eğitimlerine devam ediyorlarsa mail yoluyla firmaya ulaşarak başvurularını yapma şansları bulunmaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Firmanın staj alımlarında öğrencilerden istediği belgelerin başında sigorta belgesi gelmektedir. Öğrenciler okullarından sigortalarının yapıldığına dair belgeyi alamazlarsa bu başvurular kabul edilmez. Buna ek olarak Mako, öğrenci belgesi ve zorunlu staj belgesini de staj başvurularında öğrencilerden talep etmektedir. Mail olarak staj başvurusunu yapacak olan kişiler bu dosyaları tarayıcılardan tarattıktan sonra başvurularını yapabilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurularını yapacak olan kişiler için belirlenen staj dönemleri Haziran ile Eylül aylarının arasını kapsamaktadır. Bu süreç içerisinde mühendislik öğrencileri zorunlu stajlarını yapabilirken başvuruları için de Nisan ve Mayıs aylarını tercih edebilirler. Eğer kişiler yazın sonuna doğru stajlarını yapacaklarsa başvuru tarihleri de biraz öne alınabilmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçları öğrenmek isteyen kişiler insan kaynakları tarafından yapılan seçimler sonrasında mail adresleri üzerinden bilgilendirileceklerdir. Mako Elektrik firması tarafından yapılan seçimlerde kişiler stajyer olarak alınırlarsa ilerisi için de önemli bir tecrübe edinmiş olacaklardır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir