Ziraat Bankası Staj Başvurusu 2021

Ziraat Bankası Staj Başvurusu

Ülkemizdeki en büyük ve köklü bankaların başında gelen Ziraat Bankası, bankacılıkla ilgili birçok alanda yetişmeleri için öğrencilere staj imkanı tanımaktadır. Ziraat Bankası staj başvurusu ile bankacılık sektöründe en iyi eğitimi almak isteyen öğrenciler stajla ilgili şartları bankanın internet sayfasından ve şubelerinden öğrenebilmektedir. Ziraat Bankası, staj yapmak isteyen öğrenciler için duyurularını insan kaynaklarından ve bazı kariyer sitelerinden yapmaktadır.

Ziraat Bankası staj başvurusu için öğrenciler, ilgili okulların bölümlerinde okuyorsa ve okullarının staj zorunluluğu varsa bankanın kariyer ve insan kaynakları sayfasını ziyaret edebilir ve şartları taşıyorlarsa başvuru yapabilirler.  Ziraat Bankası bu yıl için kaç tane stajyer öğrenci alımı yapacağına dair bir bilgi yayınlamamıştır. 2017 yılı için stajyer alımı konusunda hangi bölgelere alım yapacağı ile ilgili bir bilgi de henüz yayımlanmadı.

Ziraat Bankası, bünyesinde stajyer öğrencisinin alımı için öncelikle ilgili bölüm öğrencilerinin 3 ve 4. Sınıfta okuyanları arasından seçim yapmaktadır. Şartları taşıyan öğrenciler kabul edildikleri takdirde Ziraat Bankası’nda zorunlu stajlarını tamamlayabilirler.

Ziraat Bankası Staj

Türkiye’nin en köklü bankalarından Ziraat Bankası, staj görmek için en çok başvurulan kurumların başında geliyor. Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, Türkiye’de bankacılık sektörüne katkıda bulunmaya ve bankacılık sektörüne liderlik etmeye devam etmektedir. 1863 yılından beri hizmetlerini sürdüren kamu kurumu Ziraat Bankası, bu günkü son teknolojik şartlara da uyum sağlayarak yoluna devam etmiştir. Bugün Türkiye genelinde binlerce şubesi ve ATM’si bulunan Ziraat Bankasının 20 binden fazla çalışanı bulunmaktadır. Ziraat Bankası staj yapmak isteyenlerin de ilk tercihlerinde yer alıyor.

Türkiye’nin en köklü kurumu da özellikle başarılı öğrencileri staj programı kapsamında eğitip yetiştirmeyi ve bünyesinde çalıştırma hedefiyle başvuruları değerlendiriyor. Ziraat Bankası, her yıl yüzlerce öğrenciye staj imkanları sunmaya devam etmektedir.

Buradan başvuruları takip edebilirsiniz.

31 Replies to “Ziraat Bankası Staj Başvurusu 2021”

 1. Merhaba ben Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi Ayvacık Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık 1. Sınıf öğrencisiyim Temmuz-Ağustos ayları arasında yapılacak olan 30 günlük zorunlu Staj eğitiminin Mardin Merkez şubelerinizden herhangi birinde yapmak istediğimi belirtir ve gereğinin yapılmasını arz ederim.

  1. Selam başvuruyu burdan değil şubeden yapmak zorundasın CV ( özgeçmiş ) ve okulun sana verdiği zorunlu staj belgesi ile gidip şube operasyon yetkilisi ile görüşebilirsin

 2. Merhaba ben istanbul sancaktepe 75.yıl D.M.O Lisesi 10.sınıftayım hazirandan sonra 3 hafta zorunlu staj icin sancaktepe şubenizde staj yapmak istiyorum.
  şimdidein teşekkürler

  1. Merhaba 2016 yılında lise 4 meslek lisesi için zorunlu 1 yıl staj görmüştüm Ziraat Bankasında. Şuan Üniversite de okuyorum ve 1 ay yaz stajı görmemiz zorunlu, bir daha Zİraat Bankasında staj yapmak istiyorum fakat şube operasyon yetkilisi ” Burcu Hanım ” ile görüştüğümde bana tekrar yapamazsın dedi yaz stajını ( lise 4 meslek lisesindeki zorunlu staj ) yaptığım için Üniversite stajını yapmam mümkün değil dedi, bende tekrar öğrenmek istiyorum acaba öyle bir imkan varmı?

 3. ben adıyaman besni meslek yüksek okulunda bankacılık ve sigortacılık okuyan 1 sınıf öğrencisiyim temmuz-ağustos arasında yapılacak olan 30 gün zorunlu staj eğitimimi batman merkez şubelerinizde yapmak istiyorum gereğinin yapılamasını arz ederim.

 4. Merhabalar İİBF iktisat okuyorum bankalarda isteğe bağlı staj yapma şansım var. Yaz stajı istiyorum bankanızda ikinci sınıfım ne yapmam gerekiyor bilgilendirir misiniz

 5. Merhabalar ben Bilecik şeyh edebali üniversitesi pazaryeri meslek okulu 1.sınıf oğrencisiyim istanbul pendik kaynarca şubesinde stajerlik için başvurdum fakat okulumuz verilen staj belgelerini 12 mayis 2017 tarihine kadar okul satj komisyonuna teslim etmemiz gerektiğini zorunlu kılıyor yanlız ziraat bankasi genel müdürlüğün onayı haziran ayinda belli oluyormuş temmuz agustos ayinda yapicagim zorunlu staj icin banka genel müdürlüğünün onayı 12 mayıstan once belli olma ihtimali yokmu yardımcı olabilir misiniz çok zor durumdayım

 6. Merhabalar Kırklareli Üniversitesi Vize Meslek Yüksek Okulunda Banka ve Sigortacılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. 20 günlük zorunlu yaz stajımı bankanızın İstanbul/SİLİVRİ şubesinde yapma imkanı istiyorum.

 7. Merahaba. Hatay mku bankacilik ve sigortacilik myo son sinif ogrencisiyim. sadece zorunlu staj yapma durumlari olanlar mi bankaya basvuru yapabiliyor. ?ogrenmek istiyorum. Satj disinda calisma durumu soz konusu olmuyor mu. Gaziantep veya hatay illerinde herhangi bankada yaz aylarinda calismak istiyorum. Gerekli ve ilgili yerlere duyurulur. Gereginin yapilmasini diliyorum. Tesekkurler.

 8. Merhabalar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisat 3 sınıf ögrencisiyim haziran-eylül arası zorunlu stajımı VAN şubenizde yapmak istiyorum

 9. Merhaba ;
  Ben Sakarya Üniversitesine baglı Geyve Myo ‘da bankacılık sigortacılık okuyorum . Seneye 2. sınıfa başlayacagım inşallah , okulumuzda 3+1 sistem var yani 3 ay uygulama 1 ay staj. İstanbul/Tuzla da oturuyorum işe alma imkanınız nedir acaba ?

 10. Merhabalar Ben Emine Alp Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacilik Bölümü 2 sinif öğrencisiyim. Zorunlu olan yaz dönemi 40 iş gunu stajimi sizlerle yapmak istiyorum.

 11. Merhaba ben İnönü Üniversitesi Ekonometri 3.sınıfa geçtim staj yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

 12. Merhaba ben Gövher Durdygylyjova Uşak Ünversitesinde Bankacılık ve finans. Öğrencisi zorunlu staj var 40 iş günü staj yapabilirmiyim acaba Zirat Bankasında bi yardımcı olursanız.

 13. Merhaba ben matematik bölümü 3.sinif ogrencisiyim bankada yazın staj yapmak istiyorum imkanim var mı acaba

 14. Merhaba Ben Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencisiyim 2.sınıftan 3.sınıfa geçilmeden önce yaz stajım var stajımı ankara’da büyük merkezde yapmak istiyorum yazılım veya bilgisayar mühendisliği olan tecrübeli kişilerle beraber çalışmak istiyorum.

 15. Merhaba Ben Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencisiyim 2.sınıftan 3.sınıfa geçilmeden önce yaz stajım var stajımı ankara’da büyük merkezde yapmak istiyorum yazılım veya bilgisayar mühendisliği olan tecrübeli kişilerle beraber çalışmak istiyorum. Staj Yapabilir miyim? Yapılıyorsa ne Yapmam gerekiyor teşekkür ederim 🙂

 16. Merhabalar. Ben İİBF Siy. Bil. Ve Kamu Yön. okuyorum ve bankanızda staj yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim…

 17. Merhaba ben Hacı Bektaş Veli üniversitesi 2.sinif öğrencisiyim Mardin Kızıltepe şubesinde zorunlu 30 gün yaz stajımı yapmak istiyorum..

 18. Merhabalar; kızım İİBF İşletme bölümü 2. sınıf öğrencisi zorunlu stajını bankanızın bartın’daki şubelerinden birinde yapabilir mi?

 19. merhaba siyaset bilimi öğrencisiyim. 2.Sınıfım İngilizce lisans okuyorum. Bir bankada hangi posizyonda çalışabileceğimi bilmiyorum. Fikriniz varsa yardımcı olabilirseniz memnun olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir