Muş Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Muş Belediyesin’de Staj

Muş ilimiz Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunurken bu bölgenin en önemli şehirlerinden birisidir. Bu aşamada Muş Belediyesi bir yandan genel belediye çalışmalarına devam ederken bir yandan da kültürel olarak Muş’un daha ileriye taşınması için çalışmalar yürütmektedir. Bu doğrultuda üniversite ve yüksekokullarda eğitim alan kişiler belediye bünyesinde rahatlıkla stajlarını tamamlayabilirler. Bunun için belediyenin fen işleri müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Muş Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Üniversite öğrencileri üçüncü sınıfa geçtiklerinde zorunlu stajlarını yapmaya hak kazanırlar. Yüksekokullarda okuyan öğrenciler ise bu hakkı son seneleri olan ikinci yıllarında kazanacaklardır. Bu doğrultuda zorunlu staj hakkı elde eden öğrenciler Muş Belediyesi bünyesinde staj yapmak için başvuruda bulunabilirler. Zorunlu staj hakkı olması staj başvurularında aranan tek şarttır. Buna ek olarak ilgili bölümlerde eğitim alınıyor olması stajlara başlamak için yeterli olacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Muş Belediyesi’ne başvuruda bulunacak olan kişiler kendi kimliklerini doğrulamak adına kimlik fotokopilerini ve vesikalık fotoğraflarını başvuru aşamasında yanlarında getirirler. Buna ek olarak en son döneme ait öğrenci belgelerinin de kişilerin yanında olması gerekmektedir. Bu belgeler ile birlikte başvurularını yapan kişilerin başvuruları kısa süre içerisinde yanıtlanmaktadır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Bilindiği üzere Doğu Anadolu Bölgesi’nde kış aylarında sıcaklıklar oldukça düşük seviyelere gelirken eğitime de belirli sürelerde ara verilmektedir. Bu dönem içerisinde kişiler eğer stajlarını yapmak isteseler de belediye tarafından bu başvurular geri çevrilecektir. Muş Belediyesi stajlar için Nisan ayına kadar başvuruları kabul ederken stajlar için de Haziran ile Ağustos aylarını kabul etmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar başvurular yapıldıktan birkaç saat sonrasında kişilere bizzat belirtilmektedir. Genel olarak talep belirli seviyelerde olduğu için belgelerini getiren herkesin stajları kabul edilir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir