Metro Turizm Staj Başvurusu 2021

Metro Turizm’de Staj

Karayolunda yolcu taşımacılığı sektörünün lider firmalarından birisi olan Metro Turizm, çok sayıda çalışanı ile birlikte hizmetine devam etmektedir. Bu doğrultuda 673 tanesini kendi malı olmak üzere 1463 otobüs ile hizmet veren firma yılda 20 milyona yakın müşterisine hizmet verir. Bu aşamada oldukça yoğun bir tempoda çalışılan firma içerisinde staj imkânı da sunulmaktadır. Bu doğrultuda ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler staj için başvurularını rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Bilindiği gibi firmanın her şehirde bir şubesi ya da merkezi bulunmaktadır. Bu sebeple de kişilerin staj başvurularında bulundukları şehirler çok fazla bir sorun oluşturmamaktadır. Genel olarak başvuruda bulunan kişiler staj dönemlerinde planlama ve organizasyon gibi işlemlerde eğitimlerini alırlarken genel olarak şirket yönetimi konusunda da stajlarını tamamlama fırsatı bulurlar. Bu staj alanları kişilerin okudukları bölümlere göre değişiklik gösterecektir.

Metro Turizm Staj Başvuru ve Şartları

Liselerde ya da üniversitelerde eğitim alan öğrenciler firma içerisinde staj başvurularını gerçekleştirebilirler. Firmanın stajları kabul edebilmesi için stajlarının zorunlu olması gerekmektedir. Aksi halde stajyerler kabul edilmez. Buna ek olarak ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin okul tarafından sigorta edilmesi ve yolculuk için bir engellerinin olmaması gerekmektedir. Bu şartlar sağlanıyorsa kişiler başvurularını gerçekleştirerek Metro Turizm bünyesinde stajlarına başlayabilirler.

Stajlarında vardiya sistemine girmeleri gerekmeyen stajyerler sabah 09.00’da stajlarına başlarken akşam 17.30’da stajlarını tamamlamaktadırlar. Stajlarının süresi okul tarafından belirlenirken bu süreç boyunca firma içerisinde hizmetlerine devam ederler. Aldıkları stajlar sonrasında staj defterleri yetkili kişiler tarafından kontrol edilirken uygun görüldüğünde bu defterler imzalanacaktır. Böylece kişiler Metro Turizm stajlarını başarılı bir şekilde tamamlamış bir halde okullarında aldıkları eğitimlerine devam edebilirler. Eğer bölümleri uygunluk gösteriyorsa ikinci zorunlu stajları da aynı firmada olabilmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir