Milli Eğitim Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Milli Eğitim Bakanlığında Staj

Milli Eğitim Bakanlığı’nda staj imkânı genel olarak meslek lisesi öğrencileri tarafından değerlendirilmektedir. Buna ek olarak üniversitelerin ya da yüksekokulların eğitimini almaya devam eden öğrenciler de başvuruda bulunabilirler. Meslek liseleri ile yükseköğrenim alan kişilerin staj alanları farklı olacaktır. Ancak yükseköğrenim öğrencileri için staj yapılabilecek alanlar kısıtlıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Bu başvurularda istenen belgeler ve başvuru şartları eğitim düzeyine göre farklılık gösterir. Bu aşamada lise öğrencileri okullarından bu başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu aşamada kendilerinden ekstra belgeler de talep edilmemektedir. Ancak üniversite öğrencileri için bu mümkün olmaz. Kuruma mail yoluyla başvuru yapılabildiği gibi direkt olarak bulundukları il ya da ilçede yer alan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek de stajları için başvuru yapabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bakanlığa başvuruda bulunacak olan kişilerin ilk etapta okullarından gerekli öğrenci belgelerini almaları gerekmektedir. Lise ve üniversite öğrencileri yalnızca zorunlu stajlarını bakanlık bünyesinde gerçekleştirebilirken buna dair belgeler de okullardan talep edilir. Buna ek olarak adayların sabıka kayıtlarının da savcılıktan alınması ve başvuru belgeleri arasında koyulması gerekir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Bu başvurular için belirlenmiş olan tarihler lise öğrencileri ve üniversite öğrencileri için farklıdır. Lise öğrencileri okul dönemlerinde stajlarını tamamladıkları için staj başvurularını da yaz aylarında yaparlar. Ancak üniversite öğrencileri yaz aylarında kurum bünyesinde stajlarını yapacaklarından bahar aylarında kuruma başvurularını yapmak zorundadırlar.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar bazı şubelerde internet üzerinden duyurulmaktadır. Ancak genel olarak başvuru formlarında yer alan iletişim bilgileri ile birlikte ilgili kişilere aktarılmaktadır. Böylece staj başvuru sonuçlarını alan kişiler stajlarına gereken tarihlerde başlayabilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir