Orman Genel Müdürlüğü Staj Başvurusu 2021

Orman Genel Müdürlüğünde Staj

Genel olarak öğrenciler üniversiteyi okudukları ilde ya da kendi yaşadıkları şehir içerisinde stajlarını gerçekleştirmek istiyorlar. Bu aşamada devlet daireleri onlar için son derece uygun seçenekler oluyor. Bu doğrultuda Orman Genel Müdürlüğü’nde staj yapmayı düşünen kişiler isterlerse okudukları şehirde isterlerse de kendi şehirlerinde stajlarını tamamlayabiliyorlar.

Orman Genel Müdürlüğü Staj Başvuru ve Şartları

Yüksekokul ya da üniversite eğitimi alan kişiler bu eğitimlerinin ilk yarısını tamamladıktan sonra staj zorunluluğu başlamaktadır. Bu doğrultuda kişiler Orman Genel Müdürlüğü’ne başvuruyu bizzat giderek yaparken zorunlu staj için başvuran adaylar kabul edilir. Bu doğrultuda kişilerin okudukları bölümlere göre kurum içerisinde dağıtımları yapılır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Orman Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunacak olan kişiler ilk olarak okullarından gerekli iki belgeyi almak zorundadırlar. Okulda öğrenci olduklarını gösteren öğrenci belgeleri ve sonrasında stajlarının zorunlu olduğunu belirten belgeleri alarak Orman Genel Müdürlüğü’ne gelirler. Bu aşamada nüfus cüzdanları ve 1 adet fotoğraflarının da yanlarında olması gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular bahar aylarında gerçekleştirilirken bu başvuru dönemleri kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Genel olarak bu duyurular ülkemizin bölgelerine göre açıklanır. İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Orman Genel Müdürlükleri’nin tamamı aynı dönemde staj başvurularını açacaktır. Bu başvurular açıldığında kişiler başvurularını gerçekleştirebilir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvuru sonuçları da internet sitesinden yapılan duyuru ile açıklanmaktadır. Bu duyuruları takip eden kişiler eğer stajları kabul olmuşsa daha önce doldurdukları staj başvuru formlarında yer alan tarihlerde stajlarına başlayabilirler. Stajlarda staj defterlerinin de doldurulması ve sonrasında Orman Genel Müdürlüğü içerisinde ki yetkili kişilere imzalatılması istenmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir