Milli Savunma Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Milli Savunma Bakanlığında Staj

Milli Savunma Bakanlığı, ülkemizde hizmetlerine en disiplinli şekilde devam eden kurumların başında gelmektedir. Bu doğrultuda kurum içerisinde yeni işe alımları ve stajyer kabulleri tamamen profesyonel ve yasal adımlar atılarak gerçekleşmektedir. Bu doğrultuda Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde stajlarını yapacak olan kişiler özel olarak belirli bölümlerde eğitimlerini almış olan kişiler olmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Milli Savuna Bakanlığı içerisinde yalnızca belirli görevler için stajlar kabul edilmektedir. Bu bölümler internet sitesinden her sene açıklanırken kişiler eğer eğitimlerini bu bölümler içerisinde almıyorlarsa staj için başvuruda bulunamazlar. Staj başvurularını gerçekleştirecek olan kişilerin zorunlu stajlarını yapacak olması istenirken başvuruların kusursuz bir biçimde yapılması istenmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları yalnızca bir aylık süreç içerisinde tamamlanmalıdır. Kurum tarafından yalnızca yaz aylarında staj yapılmasına izin verilir. Bu aşamada Haziran aynın ortasında başlayan stajlar Eylül ayının ilk haftasına kadar devam edebilir. Bu stajlar için başvurular resmi site üzerinden açıklanan tarihlerde yapılırken genelde Mayıs ayının ilk Pazartesi günü başlar ve son Cuma günü tamamlanır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kişilerin başvurularını yaparken kimlik fotokopileri, adli sicil kayıtları, ikametgâh belgeleri ve fotoğrafları talep edilmektedir. Kişilerin başvurularını okulları aracılığıyla yapması istenir. Kişiler tek başına bu başvuruları gerçekleştiremezler. Okudukları bölümlerin yönetimine başvuran kişiler bu stajlar için adımlar atabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar bir liste halinde internet sitesi üzerinden açıklanmaktadır. Kişiler başvurularını yaptıktan sonra son başvuru tarihinin bir hafta sonrasında siteye girerek sonuçları inceleyebilirler. Kişilerin stajları onaylanmışsa kendilerine gönderilen maillerde kişilerin staj yerleri ve süreleri açıkça belirtilmektedir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir