Tai Staj Başvurusu 2021

Tai Staj Başvurusu

TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), Türkiye’nin savunma sanayi alanında yurtdışına bağımlılığını azaltmak amaçlı olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bünyesinde kurulmuştur.  Şirketin yeniden yapılandırılması ile havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin geliştirilmesi, modernizasyonu, üretimi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumuna gelmiştir.

TUSAŞ altı stratejik iş merkezi bünyesinde örgütlenmektedir: Yapısal Grubu, Uçak Grubu, Helikopter Grubu, İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistemleri Grubu, Uzay Sistemleri grubu şeklindedir.

Üniversite Öğrencileri Yaz Dönemi Stajları;

Şirket ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kontenjanlara göre belirli sayıda öğrencinin kabul edileceği staj programlarımız mevcuttur. Şirketimizin hedefine ulaşmak amaçlı yürüttüğü faaliyetler doğrultusunda faaliyetlerimizde katkıda bulunabilecek yeterli nitelikteki insan kaynağının TAI’ye kazandırılması amaçlı stajyer öğrencilerimizin gelişimlerine ve yeterli eğitimlere katılımlarına önem verilmektedir. Bu doğrultuda verimli bir staj dönemi geçiren öğrencilerimiz arasından gelecekteki ekibimizi oluşturmayı hedeflemekteyiz.

2017 yılı üniversite öğrencileri için yapılacak olan yaz stajı programı Mart ayında “Online staj başvuru formu” doldurularak yapılabilecektir. Detaylı bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Üniversite Öğrencilerinin Yaz Dönemi Stajları:

1. “Üniversite Yaz Stajı”na Üniversitelerin 2.,3. ve 4. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler başvurabilir.

2. 2017 yılı Yaz Stajı başvuruları, 7-31 Mart 2017 tarihleri arasında bu sayfada aktifleştirilecek “Staj Başvuru Formu” linki kullanılarak yapılacaktır.

3. TUSAŞ, “2017 yılı Üniversite Yaz Stajı Kontenjanları” listesi Bölüm I’de görülen dağılıma göre Üniversitelere staj kontenjanı tanımıştır. Öğrencilerin seçimi Üniversitelerin Bölüm Başkanlıkları tarafından yapılarak TUSAŞ’a bildirilecektir. Bu kapsamda TUSAŞ’da yaz stajı yapmak isteyen öğrencilerin Bölüm Başkanlıkları’na başvurmaları gerekmektedir. (Bölüm Başkanlıkları tarafından seçilen öğrencilerin, ikinci adımda belirtilen başvuruyu ayrıca tamamlaması gerektiği unutulmamalıdır.)

4. “2017 yılı Üniversite Yaz Stajı Kontenjanları” listesi Bölüm II kontenjanları için isteyen öğrenciler, ikinci adımda belirtilen şekilde bireysel başvuru yapabilirler.

2017 yılı Üniversite Yaz Stajı Kontenjanları için lütfen tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir