MİP Staj Başvurusu 2021

MİP’ de Staj

Mersin, ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olurken liman ticaretinde de oldukça öncü şehirlerden biridir. Bu doğrultuda kısaca MİP olarak tanımlanan Mersin Uluslararası Limanı, son derece gelişmiş ve sistematik bir çalışma alanıdır. Bu alan içerisinde stajlarını gerçekleştirmek isteyen öğrenciler de her yıl düzenli olarak kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

MİP Staj Başvuru ve Şartları

Bu kuruluş içerisinde staj yapmak için kişiler meslek liselerinde, yüksekokullarda ya da üniversitelerde eğitim alıyor olması gerekmektedir. Eğer öğrencilerin zorunlu staj ihtiyaçları bulunuyorsa bu kuruluş tarafından stajyerlik başvuruları kabul edilmektedir. Buna ek olarak kişilerin belirlenen tarihlerde başvurularını yapmış olması gerekirken gerekli belgelerin de eksiksiz bir biçimde verilmesi gerekmektedir. SGK giriş belgesi, zorunlu staj belgeleri, nüfus cüzdan fotokopileri, 1 adet fotoğrafları ve ikametgâh belgelerinin eksiksiz bir biçimde teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi halde kişilerin başvuruları onaylanmamaktadır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları meslek liseleri ve üniversiteler için farklı dönemlerde olmaktadır. Liselerde eğitim alan kişilerin başvurularını 30 Nisan tarihine kadar yapması gerekirken stajlarını Eylül ayı ile Haziran ayı arasında gerçekleştirebilirler. Eğitim ve öğretime ara verildiği dönemlerde lise öğrencileri de kurum içerisinde staj yapamazlar.

Üniversite öğrencileri de Nisan ayının son gününe kadar başvurularını yapmak zorundadırlar. Ancak bu başvuruları Mayıs ayında ya da Haziran ayında kabul edilebilir. Bu kişiler de yaz aylarında stajlarını tamamlamaları istenmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere resmi olarak mail yoluyla aktarılmaktadır. Kişilerin staj başvurularını yaparken getirdiği belgelerden iletişim bilgileri alınırken özel olarak staj formlarını da doğru bir şekilde doldurması istenir. Bu aşamada Mayıs ve Haziran aylarında kişilere mail yoluyla staj başvuru sonuçları kesin bir şekilde aktarılmaktadır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir